Детектирајте ја негативната енергија и зрачење во вашиот дом со помош на чаша вода

Без разлика на тоа дали верувате во “негативна енергија” или не, сепак, таква “лоша” енергија може да биде присутна во вашиот дом. Негативната енергија може да предизвика многу чудни и необични работи...

Трик кој постојано ќе го користите: Допрете го непцето со јазикот и дишете 60 секунди – резултатот ќе ве воодушеви

Чудно е, но вистинито, дека постојат различни техники за дишење и дека истите можат многу да ви помогнат. Сè што треба да направите е да го допрете непцето со јазикот и потоа...

Молитва која ќе ве заштити од магии, злобни луѓе и проклетства

Секогаш кога чувствувате немир, кога имате силни главоболки, не спиете добро, имате кошмари, ја губите силата и се чувствувате немоќно: Прочитајте ја оваа молитва против магии, зли јазици и болести. Господи Исусе Христе,...

Видот значително ќе ви се подобри и изостри откако ќе го изгледате ова видео

Модерниот начин на живеење доведува до многу сериозно оптеретување на нашите очи. Минуваме многу време пред компјутерот, телефонот, таблетот… гледајќи директно и постојано во екранот, додека нашите очи се создадени за постојана...

Прекрасна куќа со 3 спални соби и гаража (детален план)

Прекрасна куќа со 3 спални соби и гаража (детален план) Погледнете го деталниот план за оваа прекрасна куќа со три спални соби и гаража, па можеби ќе добиете идеја доколку наскоро и вие...

Измешала сода бикарбона и шеќер во прав: Еднаш засекогаш се ослободила од “потстанарите”

Комарци, мравки, бубашваби, пајаци… Многумина се грозат од тие мали “потстанари” и бараат ефикасни начини за да се ослободат од нив. Иако тоа се чини за невозможна мисија, од нив можете да се...

ПОПУЛАРНО

Цвеќето никогаш нема да ви овене, ниту ќе има жолти листови: Измешајте ги овие три состојки и наросете ги

За да не ви овене цвеќето и за да не му пожолтат листовите, доволно е да ги измешате овие три состојки и да ги...

Неколку совети за почетници, како најлесно се одгледуваат компири

Компирот е една од најпопуларната храна во светот, бидејќи сите ние го сакаме овој зеленчук приготвен на најразлични начини. На пазарот постојат многу видови компири...

Правила за купување и приготвување на јајцата за Велигден: Колку време се варат и колкав им е рокот

Купувајте чисти и неоштетени јајца, задолжително пред варењето измијте ги со млака вода, ставете сода бикарбона… Наското ни доаѓа најголемиот христијански празник Велигден, а два...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Цело време му исчезнувале работи пред врата – кога поставил камера се запрепастил кој е крадецот

Цело време му исчезнувале работи пред врата – кога поставил камера се запрепастил кој е крадецот Снетил Натан од Ченаја никако не можел да дознае кој му краде целосно неважни работи од пред...

Сокриле дека се родило првото бебенце за Нова Година бидеќи било од оваа националност

Пратеникот од ромското национално малцинство во хрватскииот Сабор , Вељко Кајтази, објави дека болницата во Чаковец, заедно со претставници на округот Меѓумурје, ги прикриле фактите и ја измамиле јавноста за првороденото детенце. Тој...

Ја оперирале за да и ги извадат јајниците- нема да верувате што се случило на операцијата

Ребека страдала од болки и грчеви во стомакот со месеци. За тоа време поминала низ интезивни испитувања и направила 6 теста за бременост, но сето тоа не успеало да ја покаже бременоста. На...

Се сеќавате на бебето кое е родено со лузна во форма на срце? Еве како изгледа 4 години подоцна – ФОТОГРАФИИ

Многу луѓе се родени со големи белези на телото. И додека за многу такви белези се перципираат како клетва, за други тие се нешто посебно, како благослов. Херојот на нашата приказна се...

Некои го користат за торта, други така го јадеме, толку е меко и вкусно што никогаш не останува

Печењето на неколку домашни слоеви од торта е малку вознемирувачко. Многу е полесно да направите буен пандишпан, а потоа да го исечете. Ние ќе ви понудиме рецепт за чоколадна "сунѓер" торта, со...

Свети Серафим лечи рак, болни очи. Желбите се остваруваат

Свети Серафим го почитуваат сите Словенски народи! Поминаа неколку години од канонизацијата на чудотворец Серафим за светец. Тој не престана да помага и да ги прави своите чуда. Најновите од нив се поврзани...

Кога ќе ги достигнеме? Погледнете како се чисти 15-метарска снежна покривка на јапонски начин (Видео)

Деновие температурите се ниски и снежните врнежи започнаа со полна сила, а во сите делови на земјата се мобилизирани машини за отстранување снег, со цел да се движиме без проблеми по патишта. Некаде...

Лек со локум за исфрлање на секретите од белите дробови и синусите

Првото нешто што треба да направите е да го зајакнете имунитетниот систем за да го намалите ризикот од инфекции. Кога веќе се појави инфекцијата, дишењето станува тешко. Покрај тоа, може да се појават и...
Advertisment

Follow us

21,986FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Don't Miss

Конечно за само 3 дена престанав да пушам – Ова е метод кој проверено функционира

Маж се пофали на социјалните мрежи дека конечно успеал да се ослободи од лошата навика- пушењето. Неговиот метод се споделува на сите социјални мрежи, па...

Оставете ги алиштата потопени преку ноќ во овој магичен раствор – ќе бидат блескаво бели

По носењето на белата облека за неколку месеци таа ја губи првобитната белина и добива некоја сивкаста, валкано-бела боја. Поради потта и разните прашоци за...

Зедов една кофа и ја ставив на дождот, а потоа со водата ја испрскав косата – ми се случи нешто неверојатно

“Сите жени сакаат да имаат виткана коса, па исто така и јас. Синоќа дознав како тоа можам да го остварам. Во моето место каде што...
error: Содржината е заклучена!