На прв поглед се обични момчиња но кога ќе зајде сонцето се преправаат во нешто што докторите неможе да објаснат

Абдул Рашид (9) и Шоаиб Ахмед (13), двајца пакистански браќа, страдаат од мистериозна и многу ретка болест. Во текот на денот, тие се многу активни момчиња, но штом зајде сонцето тие...

Исклучете го ова и повеќе никогаш нема да ви пристигнуваат високи сметки за струја

Овој апарат троши струја како фрижидер, а сите го имаме во домот. Кога ќе размислите за работите кои во вашиот дом трошат многу струја, веројатно на ум не ви паѓа скромниот рутер за...

Емотивно писмо од една мајка кое ќе ве расплаче: Синко како ти е во Австралија?

Сине мој! Ова писмо е од твојата мајка која одамна ја заборави. Срам ми е што ти пишувам. По несигурноста и долгото чекање, го земам пенкалото во рака. Неколку пати претходно се...

Продолжете си го животот за 10 години: Пијалок кој е најздравата комбинација од природата

Пијалок кој го продолжува животот за повеќе од 10 години, ова е најздравата комбинација од природата… Ви го претставуваме магичниот еликсир за долговечност! Состојки: 1) 4 моркови; 2) 3 јаболки; 3) Сок од...

Дарко (36) остана без сопругата и детето, сам со 2 ќеркички: Се плашевме да ја вакцинираме бидејќи беше бремена, а сега изгубив 2 живота!

Ги загубив сопругата и нероденото дете. Останав сам со две ќеркички, едната е пет ипол, а другата има седум години, изјави за за српски Курир сопругот на починатата бремена жена Милијана Радовановиќ...

Запалете ја оваа билка и ќе се случи нешто неверојатно – сите ја имате дома

Станува збор за навистина моќна билка, која баш секој ја има во својата кујна. Штета е да се користи само како зачин, бидејќи може да се користи во разни животни ситуации. Ловоровиот лист...

ПОПУЛАРНО

Дали знаете зошто полицајците го допираат задното светло кога ќе ве сопрат?

Кога последен пат ве сопрела полиција? Се чини дека секојпат кога тоа ќе се случи, полицаецот ја прави истата работа. Тоа ве нервира, но...

Моќта на нафората: Вистинска приказна што ќе ве остави во неверување

Следната вистинска приказна не е само приказна за изгубени пари и пронајден автомобил, туку за постоење на поголема моќ, која има свои овластувања и...

„Зедов 1 влажно марамче и го поставив во микробрановата печка – Резултатот е неверојатен, како не знаев за ова порано“

Микробрановата печка е еден од најчестите употребувани уреди во речиси секој дом, токму поради нејзината практичност и брзина на приготвување на храната, што ја...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Ужас : Пациент од Романија починал додека чекал на интензивна нега. Неговата последна порака е предупредување за сите

Романец на кого пред 10 дена му бил дијагностициран Ковид-19 и чие семејство распишало јавен повик за бесплатно место на интензивна нега, починал вчера во болницата во Дева, објавила неговата ќерка на...

Од стари даски го направил најубавиот подарок за годишнината со својата сопруга (ВИДЕО)

Сите добро знаеме дека за изработка на елегантни парчиња мебел потребно е многу внимание и искуство, па таа работа не е за секого, поради што често им ја оставаме на професионалци. Сепак, тоа...

Вакви луѓе и требаат на Македонија, а не политичари: “Кој има потреба од помош, даваме пецива или леб без пари”

Македонските херои кои им го стоплија срцето на илјадници граѓани на социјалните мрежи. Имено, сопственикот на пекарата Лихнида во Охрид, кој за време на тешката криза предизвикана од пандемијата со коpонавирусот, решил да...

Оваа земја порано сонуваше да биде како Југославија, а денес е една од најбогатите во Европа

Југославија некогаш беше поим за овие две држави: Како малата европска земја успеа да ги надмине овие две силни држави? Иако Чешка овие денови се бори со коpонавирусот како и остатокот од светот,...

Што значи првата буква во вашето име? Таа може да ја открие вашата судбина и карактер

Името не го добиваме случајно – тоа е дел од нас, го носиме целиот живот, симболизира дел од нашиот карактер и ја претставува нашата сила. Проверете што значи првата буква од вашето...

Случајно позирале на иста локација како тинејџери, а откога се венчале сфатиле дека имаат иста фотографија

Брачен пар од Кина, Је и Ксу се пронашле на заедничка фотографија која била направена уште кога тие биле тинејџери, а тоа го откриле откако се венчале. Тогаш двајцата странци позирале на исто...

За почит : Брат и сестра ја подаруваат својата куќа за да помогнат на болно дете

Што би направиле за да помогнете некому? Што би донирале? Дали некогаш би помислиле дека можете да дадете куќа од околу 90 квадратни метри на подарок за помагање на болно дете. Можеби изгледа...

Лична исповед: Боже како ли не налетав на некој нормален досега?

Раскопчан костум, црн, припиен за неговото тело, јас носев фармерки, стегнати за облините, сите се вртеа, а имаше и што да видат. Тој се нервираше, љубомората му се гледаше во очите, но...
Advertisment

Follow us

21,986FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Don't Miss

Се чита за минута, а ќе ви ги отвори очите за ЦЕЛ ЖИВОТ: Приказна за магарето кое падна во бунар

Еден ден едно магаре паднало во бунар. Животното со часови жалосно завивало и селанецот се обидувал со денови да смисли што да направи. На крајот...

Јас те родив тебе, не ти мене: Мајка која ги крена на нозе родителите

Ги гледам младите родители во парковите. И жал ми е за нив. Гледам дека се плашат, дека се фрустрирани, не можат да го совладаат...

‘Се омажив со вујко ми, имаме три деца, тоа тука е легално’: Јавноста ШОКИРАНА од овој пар, иако бракот им е совршен!

Тие се во брак и имаат три деца. Брачниот пар со своите три деца живее во Германија и на прв поглед изгледа како и...
error: Содржината е заклучена!