Пет генерации во една слика: Нема да ви се верува дека оваа жена е баба, има само 40 години (ФОТО)

Луси Милвуд (40) од Австралија родила ќерка кога имала само 16 години. Кога нејзината ќерка родила дете на дваесет години, Луси станала баба на само 38 години. Кога Луси Милвуд почнала да има...

The Sun: Се породи девојче (11 години), сите останале во шок кога слушнале кој е таткото на бебето

Единаесетгодишно девојче кое со месеци криеше од своите родители дека е бремено, се породи во Велика Британија, по што стана најмладата мајка во модерната историја на Островот. Неименувано девојче се породило 30-та недела...

Фотографии од плажа кои го обиколија светот и ги запрепастија сите: Дали вие би го носеле ова? (ФОТО)

Негата на кожата е топ тема во светот на убавината, а повеќето новитети доаѓаат од Азија. Меѓу нив е и „фејскини“, кој пристигнува од Кина и е наменет за заштита на кожата...

Мајка го спаси своето дете во поплавите, па загина – снимката која се шири расплака милиони луѓе (ВИДЕО)

Мајка во Кина успеа да го спаси своето бебе од лизгање на земјиштето предизвикано од поплавите во провинцијата Хенан, но за жал, таа почина, соопштија спасувачите, пренесуваат светските медиуми. Девојчето беше пронајдено живо...

ФОТО: Матурантката за која зборува цел Балкан- дали вие би дозволиле вашата ќерка да оди вака облечена на матура?

Сигурно досега сте ја слушнале фразата „светот останува на младите“? Па, судејќи според фотографијата што кружи на социјалните мрежи деновиве, се прашуваме дали можеби е време да се грижиме?, коментираат српските медиуми...

Денот кога сте родени го открива вашиот карактер: Во понеделник се раѓаат емотивните, во вторник храбрите…

Родените во понеделник се многу емотивни Со понеделник владее Месечината, а според народните преданија во годината постојат само три понеделници кои се сметаат за несреќни – првиот понеделник во април, вториот понеделник во...

ПОПУЛАРНО

ТЕЛОТО ВЕ ПРЕДУПРЕДУВА: Ако ги имате овие 10 симптоми време е да посетите доктор

Нашето тело ни испраќа сигнали секогаш кога нешто не е во ред со нашето здравје. Доколку имате некои од следниве симптоми, лекот е лесн,...

ФОТО: Отишла на доктор поради постојана кашлица, она што го откриле ѝ го променило животот

Клер Мек (19), која живее во Чикаго, отишла на лекар поради постојана кашлица, која не престануvала. Покрај тоа, девојчето имало проблеми и со болка во...

После 15 години искуство сум видела сè: Козметичарка ги откри „највалканите“ детали од салоните за убавина

Депилацијата на интимата за некои е составен дел од грижата за себе и убавината, за други кошмар! Козметичарка со скоро 15 годишно искуство им напиша...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Еве колкав треба да ви биде крвниот притисок според возраста – табела на вредности

Еден од најраспространетите здравствени проблеми е зголемениот крвен притисок. Проследен е со симптоми како лошо расположение, главоболки, несоница и други проблеми врзани со општото расположение и здравје. Крвниот притисок може да варира повеќепати во...

Нова апликација која селфи сликите ќе ги користи да ја дијагностицираат оваа болест

Додека ракот на панкреасот влијае кај повеќе луѓе, а поради задоцнетото дијагностицирање убива илјадници луѓе, научници измислија како модерните селфиа да ни послужат и при потенцијален здравствен проблем. Новиот технолошки изум е апликацијата...

Лекот го имате дома: Напијте се од ова и спасете се од главоболката за две минути

Силна главоболка може да ве однесе до креветот и да ги уништи сите ваши планови. Болката што ја карактеризира оваа главоболка често е многу силна и води до граница на нетолеранција. За...

Го победив туморот со метастази во четврта фаза, а ми даваа само уште неколку недели живот

Прогнозите воопшто не биле добри за Роб Мобери, но тој денес е здрав и жив благодарение на промените што ги направил во својот живот, особено во исхраната. Татко на две деца, Роб Мобери,...

Мелем кој ќе избрише најмалку 10 години од вашето лице – ја враќа еластичноста и ги пегла брчките

Со причина го нарекуваат еликсир на младоста. Овој едноставен мевлем на кожата и ја враќа еластичноста и убавината, на косата и ја враќа природната боја и волуменот, а оние кои го пробале...

Одлична вежба на Сашо за местење на лопатката, рамењата и прешлените во горниот дел

Долго време патев од телесни тегоби како што се проблеми со зглобовите, ‘рбетот, ишијас, дискус хернија… Со Божја помош, со помош на докторите и луѓе кои се занимаваат со здравје, како и со...

Баба ми има 85 години, ама како шевролет е! Лета низ дворот, лекар не видела и пие еликсир стар 100 години

Баба ми неодамна наполни 85 години, а таа сè уште е витална, енергична и весела. Целиот свој живот го поминала на село, јадејќи ги плодовите набрани од нејзината градина и речиси никогаш...

Само една лажичка од оваа смеса ќе ве расположи – спречува депресија, ги обновува клетките, ја лекува душата

Оваа лековита смеса на луѓето им била позната уште многу одамна. Има неверојатен вкус, а многу е лековита, па дури се споменува и во Хомеровата Илијада. Оваа супер моќна мешавина се состои...
Advertisment

Follow us

21,986FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Don't Miss

ФОТО: Свекрвата го натерала синот да се разведе од Софија бидејќи немале дете, а потоа се случил ГОЛЕМ ПРЕСВРТ

Мексиканската блогерка и инфлуенсерка Софија Еспиноза (34) од Морелија, искуси сè што можеше од животот во последните неколку месеци. Таа имаше сè што можеше да...

Флашираната вода може да биде опасна, немојте да ја пиете оваа, вели познатата руска нутриционистка!

Сите знаеме колку е важен внесот на вода за здравјето, а експертите досега многу пати разговарале за тоа дали е поздраво да пиете вода...

Маж ја остави сопругата преку писмо, а кога го прочитал нејзиниот одговор сигурно се онесвестил

„Драга жено, Го пишувам ова писмо за да те известам дека те оставам засекогаш. Јас бев добар сопруг седум години, но не добив ништо за...
error: Содржината е заклучена!