Игор и Илина имаат огромна причина за славење

Игор Џамбазов и Илина Арсова откако ја започнаа љубовната врска постојано го поминуваат времето заедно, тие се буквално неразделни. Парот не ја крие својата среќа, па често на социјалните мрежи знаат да...

Исповед на еден гастербајтер: Сите мислат дека сум банкомат

Старото „БМВ“, кое го купив половно и го чувам во гаража од минатото лето за посетата на татковината, бидејќи на работа во Германија одам исклучиво со воз, а низ градот со велосипед,...

Искрена исповед на Ирина: Во Македонија немав пари, ама имав мирен живот и бев насмеана

Пред нешто помалку од една деценија побегнавме од Балкан, како и многу други во потрага по подобар живот. Иако сопругот ме убедуваше дека таму не е баш место за мене, цврсто бев...

Отечени и воспалени очи – Облогите од овие природни состојки ќе ви помогнат

Традиционалната медицина истакнува бројни лековити својства на магдоносот во борбата со разни здравствени проблеми Ова растение има бројни лековити својства освен тоа што е незаменливо во секојдневните јадења. А она што е најважно...

Роди ме мајко среќен, па фрли ме на буниште: Го оставила во контејнер, а денес е милионер!

Фреди Фигерс (32) како бебе бил оставен во контејнер за ѓубре, а денес е извршен директор на компанија вредна 62 милина долари. Фреди е роден во градот Квинси, Флорида, САД, а мајка...

Видео: Ритко ѝ вели на својата мајка дека е гej, таа не го прифаќа како таков

Се повеќе личности почнаа да се занимаваат со снимање видеа или влогови. Во нашата држава има повеќе јутјубери, но само дел од нив се повеќе познати. Еден од најпознатите јутјубери во нашата држава,...

ПОПУЛАРНО

Докторка запрети на пациент: „Не ме доведувај во ситуација да те удрам со нога во јајцата“ (ВИДЕО)

Видеото што беше објавено покажува здравствен работник како му се заканува на пациентот „дека ќе го удри пациентот во меѓуножјето, додека сето тоа го...

ВИДЕО: Змија се замота околу велосипед во Скопје

На социјалната мрежа Твитер кружи снимка направена во Дебар Маало, а на која се гледа змија како ползи околу задното тркало на еден велосипед. „Ако...

Многу ретко може да се видат во јавност – ова се наследниците на Саша Матиќ

Популарниот српски пејач, Саша Матиќ ретко кога се појавува во јаснот со неговото семејство, а исто така избегнува и да говори за својот приватен...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Соблечете ги чорапите и погледнете: Ако вториот прст ви е подолг од сите останати, тоа значи

Според научно истражување, големината и изгледот на прстите на ногата имаат и свое значење. Експерти и научници се обиделе да го дефинираат истото и дошле до заклучок, пред се интересен за вториот...

Посетата на Острошкиот манастир ми го промени животот: Свештеникот им рече на сите да излезат, па почнав да се виткам од болка

“Имав чувство дека цел свет се руши. Се гушев во проблеми, а немав никој да ми помогне. Животот ми се промени оној ден кога одлучив да го посетам манастирот Свети Василиј Острошки”,...

Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу тешко. Ова е крпен живот. Кога ќе се отвори...

Стана шмекер, жените го обожаваат: Погледнете како денес изгледа момчето од Киндер чоколадцата (ФОТО)

Неверојатна трансформација. Една од омилените слатки на сите времиња, познатото Киндер чоколадо. Но, дали сте се запрашале како детето кое се смешка на ова чоколадо, изгледа денес? Тој се вика Џош Бејтсон и живее...

Мајка го замолила сопругот да му купи на синот патики, а еве што купил тој (ФОТО)

Мајка не знае дали да плаче или да се смее: Го замолила сопругот да му купи на синот патики, а еве што купил тој… Се ближи новата училишна година, а Џен Хул го...

Земам малку брашно, кисело млеко, јајце и сувомеснато какво имам и тие се готови за секунда

За денес ви предлагаме една необична и многу лесна ужина. При пржењето, нејзината надворешна страна станува крцкава, а внатрешноста е полна и сочна. Потребни состојки: 1) 250 мл кисело млеко 2) Половина кафена...

Кристина која тежела 300 кг, се променила и денес е убавица

Лекарите соопштиле на девојчето, дека поради нејзината тежина од над 285 кг, има опасност да умре. Благодарение на диети и операции Кристина Филипс успеала да изгуби повеќе од половина килограми од првичната...

Маж хранел гладен волк цела зима. После 4 години волкот се вратил и направил нешто

Маж од Алјаска додека се движел низ снежна рамнина случајно забележал волк. Уморен и гладен, волкот лежел и не можел да се движи. Мажот не се замислил ниту минута. Се доближил до волкот,...
Advertisment

Follow us

21,920FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Don't Miss

Сите ја користиме, ретко кој забележал: На банкнотата од сто денари нешто е чудно кај реката Вардар

Она што побуди внимание кај архитектот Иван Стојковски од скопско Маџир Маало е гравурата во негатив на Скопје од 17 век, што се наоѓа...

Исповед на Скопјанка: Како да им кажам на соседите дека се многу гласни во кревет?

Во Порта Влае се доселивме пред 15-тина години и многу сме задоволни од населбата. Децата ги пораснавме во ова релативно безбедно место. Во близина има...

(ВИДЕО) Никола со парите од роденденот си купил теле, а во рацете наместо телефон држи молзалка за крави

Дванаесетгодишниот земјоделец од Инџија се вика Никола Вучковиќ, голем познавач на земјодлеството, а сточарството му е омилено. Никола оди во шесто одделение, живее во населбата...
error: Содржината е заклучена!