Category: Uncategorized

Најголемата измама во историјата на човештвото – флаширана вода

Флашираната вода е меѓу најбараните производи ширум светот. Неговата продажба расте во просек за 10% годишно, а во следната 2022 година прометот на оваа индустрија ќе биде 290 милијарди долари, пишува Труд.bg Ако...

Путин е бесен! Погледнете што му порача на светот

„Настаните во Казахстан не се ниту прв ниту последен обид за надворешно мешање во внатрешните работи на нашите земји. Нема да дозволиме реализација на сценариото со обоените револуции“, изјави рускиот претседател Владимир...

НЕИЗМЕРНА ТАГА: Почина Венко, момчето за кое се сплоти цела Македонија

Неизмерна тага Почина Венко, младото момче за кое се сплоти цела Македонија. За него се собираа донации. Имаше само 24 години. Му беше дијагностициран pak, но за жал тој не успеа да ја добие битката...

Ана на 40-годишна возраст скокнала во ледените води на Богојавление и почи нала за неколку секунди

Некои стари традиции всушност имаат сомнителни здравствени придобивки и можат да ве чинат живот. Русинка потона во ледените води во близина на Санкт Петербург, изведувајќи го рускиот православен ритуал Богојавление во стар стил....

39 годишен маж зас трела медицинска сестра

Медицинска сестра е убиена на своето работно место во Истанбул, а напаѓачот успеал да побегне, јави турската телевизија Си-Ен-Ен-Турк. Нападот се случил во медицински центар во областа Картал, јави Дарик. Според податоците на телевизијата,...

Follow us

21,986FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Instagram

Most Popular

Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...

Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...
error: Содржината е заклучена!