Category: Uncategorized

Нaјновите санкции на ЕУ страшно ќе погодуваат Путин и руската економија, лично тој заминува на црната листа

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен рече дека новиот пакет санкции против Русија ќе се фокусира на стратешките аспекти на руската економија. Во заедничката изјава со високиот претставник за надворешна политика...

ВОНРЕДНО: Путин објави војна, Бајден брзо реагира

Рускиот претседател Владимир Путин најави почеток на „специјална воена операција“ во Донбас. Ова се случи во говор емитуван на телевизија, пренесува Би-Би-Си. Путин ги повика украинските војници да се предадат и да...

Украина: Непријателот претрпе загуби, соборивме 5 руски авиони и хеликоптер во Донбас

Утрото на 24 февруари, во областа на операцијата на Здружените сили во Донбас, украински војници соборија пет авиони и руски хеликоптер , соопшти Генералштабот на вооружените сили на Украина. Пораката е објавена...

Нервозен возач дрско нападнал друг возач со палка, но наишол на погрешна личност

Нервозен возач од ромско потекло со бејзбол палка нападнал автомобил на друг возач, но тогаш дефинитивно му било жал бидејќи исплатата за агресијата на патот била брутална и непосредна. По расправија меѓу двајцата...

Маж му влегол во трага и го уби возачот кој ја прегази неговата сопруга

Маж демнел и застрелал возач кој ја усмртил сопругата во сообраќајна несреќа. Пред да ја започне својата одмазда, тој ја смени фотографијата на својот Фејсбук профил со слика на Расел Кроу од...

Русите им одржат добра лекција на мигрантите кои им се пуштиле на нивните сопруги – испрати 18 од нив во болница

Група бегалци од Блискиот Исток решија да си ја пробаат среќата во Русија, откако беа протерани од Норвешка поради „лошо однесување“ и ја прифатија понудата да живеат во суровиот северен Мурманск на...

Затоа, погребите се одржуваат на третиот ден по смртта, дали знаевте?

Колку и да сакаме да живееме вечно, луѓето се предодредени да умрат. Затоа, погребните случаи порано или подоцна ќе влијаат на сите. Важно е да знаете како да се подготвите за овој...

Ако видите личност со ваква нараквица како ви приоѓа, бегајте, ќе ви ги украде податоците од картичата за секунди (ФОТО)

Уредот се затвора на раката и може да снима податоци на 21 банкарски картички во секунда, се додека крадецот е близу 15 см од жртвата. Најновите техники за наплата се продаваат слободно...

Follow us

21,986FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Instagram

Most Popular

Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...

Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...
error: Содржината е заклучена!