Category: Uncategorized

Таа беше закопана речиси жива. Ова е најголемата трагедија во животот на Путин

Набргу по Втората светска војна, еден војник добил дозвола да се врати дома. Штом стигнал на улицата во близина на неговиот дом, видел паркиран воен камион натоварен со трупови и знаел дека...

Љубовницата на Путин не се воздржа и зборуваше за невиден срам

Алина Кабаева, олимписка шампионка во 2004 година во ритмичка гимнастика на Игрите во Атина, ги опиша како „најсрамната страница во историјата на светскиот спорт“ мерките преземени од различни светски федерации и спортски...

Американец кој живее во Киев откри што премолчуваат повеќето медиуми

Американски државјанин кој живее во Киев изјави дека оружјето што властите на Зеленски неконтролирано го дистрибуирале до сите дојденци довело до нагло зголемување на бројот на грабежи и силувања во главниот град...

Русија одговара на ударот со болни санкции за чувствителните области на Запад

Русија му се закани на Западот, предупредувајќи дека „развива широк опсег на акции против санкциите кои ќе бидат брзи и ќе се почувствуваат во најчувствителните области на Западот“, објави Ројтерс. Руската економија се...

Светот замрзна. Лавров најави дека војната продолжува со полна сила, станува страшна

Убиствата на невини луѓе во Украина ќе продолжат со полна сила. „Не сме ја нападнале Украина“, шокантно додаде тој, пренесе Нова Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров ги обвини украинските „националисти“ дека...

Со декрет, Путин ја вклучи Украина во Руската Федерација, еве го документот!

Путин со својот указ пред неколку часа го изедначи статусот на украинските граѓани со оној на граѓаните во сепаратистичките области, кои ги призна како „независни“ држави во руската орбита. Украинските граѓани добиваат право...

Нема прошка! Моќен удар во срцето на Русија токму сега. Кремљ е парализиран

Официјалната веб-страница на Кремљ kremlin.ru престана да работи повторно поради извештаите за сајбер напади (DDoS) за одбивање на услугата против други сајтови на руската влада и сајтови на руски државни медиуми, објави...

Глетката е шокантна, а луѓето се во паника. Горат делови од Украина

Инфраструктурните објекти горат во голем број украински градови, вклучително и аеродромите во Керсон и Ивано-Франковск, објави УНН. Според очевидци во Керсон, аеродромот во градот гори. Корисниците на Telegram - каналот известуваат дека гори...

Follow us

21,986FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Instagram

Most Popular

Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...

Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...
error: Содржината е заклучена!