Category: Религија

Никогаш не се откажувај – Бог не создава нешто што не може да успее

Еден сосема обичен ден, решив да се откажам. Одеднаш решив да кренам раце од работата, од својата врска и од својата духовност. Всушност, решив да се откажам од животот. Но пред да решам...

На смртната постела му се јавила Богородица и му рекла да се напие од светата вода во Раштак – од тогаш лекува

Овој возрасен мештанин со многу интересна животна приказна пред 48 години доживеал клиничка смрт, а потоа сиот свој живот го посветил на селото и на помагање на луѓето. Вели дека на сон му...

Животот е тежок, но Бог е добар: Овие 6 вистини никогаш не ги заборавајте

Животот навистина е тежок. За некои, невозможно тежок. Но без оглед со која олуја се соочувате, никогаш не заборавајте дека Бог е добар. Никогаш. Еве неколку посетувања дека Бог е добар: 1. Бог...

Поучна приказна која ќе ви ги отвори очите… ако верувате во бога читајте!

Ви споделуваме една поучна приказна со цел да ги осознаеме вредностите на нашиот живот. Јас: Господе, може да те прашам едно прашање? Бог: Секако Јас: Зошто дозволи толку многу работи да ми се...

Жена уверува дека вака се случило: Богородица и го спасила целото семејство од магиите на соседите

“Во бунарот многупати наоѓавме фрлена мртва птица или некое друго животно – напишала жената”. Секојдневно на Интернет можеме да прочитаме мноштво искуства на луѓе на кои светците и молитвите им помогнале да...

Верувај му на Бога дека ќе направи големи работи

Bepyвaj мy нa Бoгa дeĸa ќe нaпpaви гoлeми paбoти. Oнa штo e нeвoзмoжнo зa вac, мoжнo e зa Бoгa. Toj мoжe дa cвpти cè нa дoбpo. Koгa ja читaмe Библиjaтa, глeдaмe дeĸa...

Драгица Стевковска Дракче се огласи од Острог со потресен статус: Солзи и молитви до небо (ФОТО)

Драгица Стевковска – Дракче е познат лик од ТВ екраните, најмногу препознатлива по нејзината некогашна авторска емисија, “Патот на светлината”. Неуморен, ведар дух, секогаш со разбирање за проблемите на гледачите, на кои секогаш...

Започнаа Петpoвденските пocти: Тие што постат треба да го знаат ова

За православните христијански верници кои се водат според Јулијанскиот календар денеска почнува Петровденскиот пост во чест на светите апостоли Петар и Павле и му претходи на празникот Петровден, кој секогаш се одбележува...

Follow us

21,986FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Instagram

Most Popular

Сама славеше роденден во ресторан, доживеа големо изненадување пред да ги издува свеќите (ВИДЕО)

И кога ќе помислите дека сте сами во светот, брзо ќе сфатите дека секогаш има некој да ви пружи рака Видео од роденденска забава од...

Билка која ја нарекуваат вистинско чудо, а никој не ја забележува

Тушт е горчлива и солена билка која често се користи во медитеранската и индиската кујна. Половина шолја тушт содржи повеќе од 1.000 IUs витамин...

Искрено писмо до љубовницата на сопругот која ми го растури бракот

Една изневерена жена одлучила да напише искрено писмо до жената која го растурила нејзиниот брак. Прво: Ти благодарам! Неколку месеци сакам да напишам писмо до љубовницата...
error: Содржината е заклучена!