Category: некатегоризирано

Дерматолог Специјалист откри како мириса потта на човек ако има рак

Дерматологот Ирина Скорогудаева ги откри разликите помеѓу специфичните мириси што ги испушта телото на човекот кога во неговото тело се развиваат разни болести. Таа е категорична дека речиси секоја болест може да се...

За да го заштитите вашиот дом од лоши очи и негативна енергија, земете точно 5 прстофат обична сол

Ритуали со сол против неволја Често сум слушнал дека можете да се заштитите од лошите очи, како и да ја елиминирате штетата предизвикана од користење на обична сол. Зошто сол? Се испостави дека...

Бела см рт на граница: Мајка се соблече за да ги стопли своите деца и поч ина од студ

Жена бегалка премрзнала до см рт во Јосалп, Ван, откако ги облекла своите деца во сопствена облека за да ги заштити. Дец ата биле спасени од селаните. Инцидентот се случил на 30...

Психолошки тест: Како го држите филџанот и еве што значи тоа

Нашите навики во голема мера се диктирани од нашите индивидуални психолошки карактеристики. Затоа гестовите можат да кажат многу за моменталното расположение на лицето. Сепак, анализата на однесувањето не мора да завршува таму:...

(ФОТО) Македонски автобус се зап али во соседна Бугарија, има 45 заг инати меѓу кои 12 дечиња

Неср еќата се случила во 2 часот преку ноќта. Меѓу заг инатите во несре ќата со автобусот на автопатот Струма има и 12 деца. Возачот на автобусот е македонски државјанин. Во него патувале...

Познат нутриционист откри: Само еден грам од овој зачин менува 60 минути напорно вежбање

Овој зачин е еден од најздравите зачини, бидејќи има антибактериско, антивоспалително и антиканцерогено дејство. Куркумата го зајакнува имунитетот, а добра е за надворешна употреба кај исцелување на рани. Ги убива...

Мојот сопруг има најдобра пријателка 10 години, секој ден контактира со неа, а сега и јас ја

Мојот сопруг има најдобара пријателка околу 10 години. Таа понуди да дојде кај нас на одмор, а јас одбив, рече оваа жена во својата исповед. И тие комуницираат буквално секој ден, но...

Белешките на еден дедо за ваkцините го насмеаа цел Балкан (ФОТО)

Премногу информации за ваkцините кои ги слушаме секојдневно можат навистина да бе збунат, па на некои луѓе им е потребен поедноставен начин да се потсетат себе си кога ќе тргнат да ја...

Follow us

21,986FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Instagram

Most Popular

Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...

Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...
error: Содржината е заклучена!