Category: Лични истории

„Никогаш нема да го заборавам лицето на собарката“ – Маж се шокирал кога се вратил во хотелската соба по прошетката

Поради бизарен сплет на околности, Ник Бурчил цели 17 години не смеел да стапне во хотелот Fairmont Empress во канадската држава Викторија. Несреќниот Канаѓанец им овозможил на галеби целосно да ја уништат хотелската...

Целиот свет ми се урна во една минута: Две години мојата сестра и сопруг зад грбот ми биле

„Би била најсреќна кога ниеден од нив не би го видела никогаш повеќе во животот, но немам избор. Не можам на син ми да му забранам да го гледа својот татко“, заклучила...

Се омажила за својот свекор: Прво беше за сигурност, но потоа…

Четириесет и шестгодишната вдовица М.М. од околината на Ниш се омажила за својот свекор (76), таткото на нејзиниот покоен маж, поради неговата пензија, но… се случиле непланирани работи. Ова е нејзината исповед...

Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години брак. Нејзиниот сопруг заминал во странство по работа,...

Кога жените би се грижеле за своите мажи како јас, би немало толку РАСТУРЕНИ бракови во целиот свет, вели оваа жена

Нејзините изјави предизвикаа лавина од различни коментари на социјалните мрежи. На оваа млада жена животот и минува во потполна грижа за сопругот и нивните деца. Бронте Ролингсон (29) од Велика Британија на прв...

Ирина не може да верува на каков живот наишла во Швајцарија: Оставаш пари на пазар, земаш зелечук колку сакаш, а продавачот никаде го нема

“Поминаа шест години откако се преселив во Швајцарија, меѓу планините и чоколадото. Не ми беше лесно да се прилагодам, но вредеше”, ја започнува својата приказна Ирина, како што пренесува brightside.me. Пред се бев...

Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан пешачи пет километри низ шума за на училиште. Го...

Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33 години постаро момче, го докажува тоа. ...

Follow us

21,986FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Instagram

Most Popular

Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...

Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...
error: Содржината е заклучена!