Category: КУЈНА

Колачиња со путер од кикирики и чоколадо, неверојатни меки, се топат во уста

Здрава и вкусна опција за најубавите колачиња. Спој на повеќе вкусови кои одлично се вклопуваат заедно. Путерот од кикирики оди супер со чоколадо, а со овесното брашно се добива преубава текстура на колачињата. Потребни состојки:...

ИМЕТО ДА НЕ ПЛАШИ – НЕ Е СКАПО, а се топи во уста! Неодоливата МИЛИОНЕРСКА ТОРТА со карамел мора да ја пробате (РЕЦЕПТ)

Само гледањето на состојките покажува зошто овој деликатес ја зафати социјалната мрежа Тик Ток. Познатата „шкотска милионерска торта“ , варијантата е позната тесто од шкотско колаче што спојува кремаст вкус od карамел и...

ЗДРАВ ПОЈАДОК ГОТОВ ЗА 5 минути: ЗДРАВСТВЕНА БОМБА која го зајакнува ИМУНИТЕТОТ и влијае на ИНФЕКЦИИ!

Секоја од моќните состојки на овој појадок има низа приказни за себе, и заедно тие се супер енергетска бомба идеална за почеток на денот. Овој оброк се подготвува за 5 минути а неговите...

Ви требаат 15 минути : Пробај ги овие превкусни кифлички со павлака

Меки како памук, неверојатни на вкус. Ви го преставуваме овој рецепт испратен од наша читателка: Потребни состојки: 1)600 g брашно 2) 1 прашок за печиво 3) 1 лажичка сол 4) 100 ml масло...

Некои го користат за торта, други така го јадеме, толку е меко и вкусно што никогаш не останува

Печењето на неколку домашни слоеви од торта е малку вознемирувачко. Многу е полесно да направите буен пандишпан, а потоа да го исечете. Ние ќе ви понудиме рецепт за чоколадна "сунѓер" торта, со...

Храна за која Корејците веруваат дека е тајната на долговечноста и убавина и рецептот, се прави брзо и лесно

Истражувањата покажуваат дека ферментираната храна може да го заштити здравјето на срцето и крвните садови и да го продолжи нашиот животот. Тие откриле дека кимчи, корејската кисела краставица со кисела зелка комбинирана со...

Вака се готвеше во ЈНА: Оригинален рецепт за војнички грав, прсти да излижеш

Секое домаќинство го подготвувало, а еве како се подготвувал за војниците во времето на поранешна Југославија. Потребно ви е 16 грама пченично брашно тип 800, 20 грама моркови, 30 грама свеж црвен кромид,...

Феноменален колач готов за само 20 минути: Потребни ви се само 5 состојки

Дали сте од оние луѓе кои едвај наоѓаат време за подготовка на ручек, а камоли на десерт? Доколку сте од овие луѓе кои дефинитивно забораваат да се почестат со нешто слатко бидејќи...

Follow us

21,915FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Instagram

Most Popular

Потресна исповед на мајка: Мојата ќерка е грда и јас сум очајна поради тоа!

На една друштвена мрежа се појави потресна исповед на една мајка предизвика големо внимание и лавина на коментари. Таа призна дека нејзината ќерка е едноставно...

Генијален трик после кој никогаш повеќе нема да морате да миете садови

Мили студенти и сите останати млади мрзливи луѓе на овој свет кои мразите да миете садови- имаме трик за вас после кој вашиот живот...

Оваа молитва ја користев трипати и 3 пати предизвика да се случат чуда од кои животот ми тргна кон подобро

Читањето на оваа молитва ќе предизвика чуда во вашиот живот! Оние кои ја читаат оваа молитва велат дека им се случувале најразлични убави нешта....
error: Содржината е заклучена!