Category: Интересно

Жената која најмногу ја сакал го оставила и повредила, па само од инат – се направил „Бог“

Еден ден, сиромашно момче запросил богата девојка, а таа му одговорила: „Твојата месечна плата е еднаква на мојот дневен трошок, па како очекуваш да прифатам да се омажам за тебе?“ Иако го повредиле...

Стана шмекер, жените го обожаваат: Погледнете како денес изгледа момчето од Киндер чоколадцата (ФОТО)

Неверојатна трансформација. Една од омилените слатки на сите времиња, познатото Киндер чоколадо. Но, дали сте се запрашале како детето кое се смешка на ова чоколадо, изгледа денес? Тој се вика Џош Бејтсон и живее...

Кристина која тежела 300 кг, се променила и денес е убавица

Лекарите соопштиле на девојчето, дека поради нејзината тежина од над 285 кг, има опасност да умре. Благодарение на диети и операции Кристина Филипс успеала да изгуби повеќе од половина килограми од првичната...

Маж хранел гладен волк цела зима. После 4 години волкот се вратил и направил нешто

Маж од Алјаска додека се движел низ снежна рамнина случајно забележал волк. Уморен и гладен, волкот лежел и не можел да се движи. Мажот не се замислил ниту минута. Се доближил до волкот,...

Сопругата му рекла да ја избрка мајка си од свадбата. Тогаш младоженецот го земал микрофонот во ракa

На што ли се не учи животот? Оваа поучна приказна се случила во ресторант, каде младоженци ја празнувале својата свадба. Што се случило и зошто младоженецот ја оставил невестата на прославата сама? На...

Овие се работите кои децата ги наследуваат исклучиво од татковците

Познато е дека децата се микс на двајцата родители, но и дека ако едниот родител е доминантен, тогаш детето ќе повлече доста особини баш од тој родител. Научниците досега во многу наврати...

Follow us

21,920FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Instagram

Most Popular

Потресна исповед на мајка: Мојата ќерка е грда и јас сум очајна поради тоа!

На една друштвена мрежа се појави потресна исповед на една мајка предизвика големо внимание и лавина на коментари. Таа призна дека нејзината ќерка е едноставно...

Генијален трик после кој никогаш повеќе нема да морате да миете садови

Мили студенти и сите останати млади мрзливи луѓе на овој свет кои мразите да миете садови- имаме трик за вас после кој вашиот живот...

Оваа молитва ја користев трипати и 3 пати предизвика да се случат чуда од кои животот ми тргна кон подобро

Читањето на оваа молитва ќе предизвика чуда во вашиот живот! Оние кои ја читаат оваа молитва велат дека им се случувале најразлични убави нешта....
error: Содржината е заклучена!