Category: Интересно

(ВИДЕО) Никола со парите од роденденот си купил теле, а во рацете наместо телефон држи молзалка за крави

Дванаесетгодишниот земјоделец од Инџија се вика Никола Вучковиќ, голем познавач на земјодлеството, а сточарството му е омилено. Никола оди во шесто одделение, живее во населбата Јарковци. Мал е, но со големо знаење. Веќе...

Како да му кажам на петгодишното синче дека мама нема да се врати од болница- исповед на сопругот на почиnатата трудница

Освен што не му дозволија да ја види или да и донесе работи кои и беа потребни тие и го зедоа телефонот на неговата сопруга Мелиха, па не можеа ни да се...

Не им дозволува на бабата и дедото да си го прегрнат внучето: Постапката на оваа мајка наиде на многу критики!

Низа од реакции предизвика видеото на Британи Бакстер кое го постави на Тикток а во истото изјави дека никогаш не ја присилува својата едногодишна ќерка да ги прегрнува бабите и дедовците, додавајќи...

МНОГУ ПОБОЖНИ ЛУЃЕ ГИ ПРАВАТ ОВИЕ 10 ГРЕШКИ, А НЕ СЕ СВЕСНИ: Пагански обичаи кои се спротивни на православието

Бидејќи разговорите со свештенството и монасите во голем број семејства се сведени на „деловни односи“, честопати се случува многу верски обичаи и црковни правила да се толкуваат и практикуваат со знаење кое...

Заев се огласи и даде свој коментар за снимката во која се вели дека ќе биде лиkвидиран (Аудио)

Фокус го контактирале премиерот Заев откако е споделена аудио снимка во која се слуша дека се зборува дека ќе биде изрешетан како kyче. Ужас“. Ова е краткиот коментар кој го добивме од премиерот...

„Бог ме погледна и останав трудна“: Тамара и Вук имаат нереална приказна што ќе ве допре

Вук и јас долго време сакавме да станеме родители – вели Тамара Како што пишува Телеграф.рс – Позната е како некој кој успеа да го разубави животот на многу семејства во нашиот сосед...

Ванковска: Зошто некому не му текна да ја преиспита мерката за носење маски на ОТВОРЕНО

Билјана Ванковска: „Ај што Комисијата за заразни болести и Владата се секираат за верските празници, па изгледа се договориле и со Господ и со Алах навечер да не на -паѓа вирусот, прекин...

После 30 години брак направив лажен профил и секој ден се допишував со сопругот, кога го прашав за жената, останав без зборови од неговиот...

Писателката Лела Милосављевиќ на хумористичен начин ја раскажа приказната за проклетство на брачните двојки на социјалните мрежи. Што ќе се случи кога ќе потонеме во брачна монотонија и побараме забава на интернет?...

Follow us

21,915FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Instagram

Most Popular

Потресна исповед на мајка: Мојата ќерка е грда и јас сум очајна поради тоа!

На една друштвена мрежа се појави потресна исповед на една мајка предизвика големо внимание и лавина на коментари. Таа призна дека нејзината ќерка е едноставно...

Генијален трик после кој никогаш повеќе нема да морате да миете садови

Мили студенти и сите останати млади мрзливи луѓе на овој свет кои мразите да миете садови- имаме трик за вас после кој вашиот живот...

Оваа молитва ја користев трипати и 3 пати предизвика да се случат чуда од кои животот ми тргна кон подобро

Читањето на оваа молитва ќе предизвика чуда во вашиот живот! Оние кои ја читаат оваа молитва велат дека им се случувале најразлични убави нешта....
error: Содржината е заклучена!