Category: Интересно

Нејзиното момче ја оставил кога ја видел без шминка. Таа споделила на интернет како изгледа навистина

Оваа убава девојка живее во Лондон. Низ целиот свој живот Софија страдала поради нејзината несовршена кожа. Луѓето секогаш ме гледаа со љубопитност, а некои дури и ме прашуваат непријатни прашања сврзани со...

Недотерана жена паднала во раце на стилист и се претворила во убавица

Ако употребите правилна шминка, секоја жена може да изгледа попривлечна и помлада. Стилистот Ајан Шафаг успеал да ја докаже ова теза преку промена на една жена која не се грижела за надворешниот изглед...

Го фрлиле беспомошно маче, поради своите 4 ушиња и едно око. Никој не веруваше дека ќе оздрави и ќе почувствува како е да се...

Често многумина во животот се плашат и го избегнуваат она што им изгледа поразлично од она на кое се навикнати. Следната приказна ги тера луѓето да се замислат и им докажува дека...

Жена на 65 години родила четиризнаци. Еве како се развил животот на семејството

Жените кои решаваат да раѓаат после 40тата година не се реткост во денешно време, но ретки се оние кои раѓаат четиризнаци над оваа возраст. Германката Анегрет Раунинг станала мајка на 65 годишна возраст...

Орајќи ја нивата удрил во плаво буре- кога го отворил внатре се наоѓало вистинско богатство (ФОТО)

Овој фармер никогаш не очекувал да биде богат. Еден ден копал по својот имот додека не удрил во едно сино буре. Она што го пронашол во бурето го шокирало. 600 милиони долари се...

Половина планета плачеше заради снименото видео во Русија… Нема да ве остави рамнодушни (Видео)

Понекогаш некои работи нè оставаат без зборови. Некои кадри или фотографии не можат да не остават рамнодушни, нели? Ова видео многумина ги остави без зборови. Исто така, се смета за доста емотивно. Стана...

(ФОТО) Со овој мал трик, чистењето на мувлата од фугите во бањата е како детска игра

Прекрасна бања не е само модерна керамика, уникатен дизајн или извонреден мебел. Како прво, тоа е добро одржуван изглед. За жал, ова е тешко да се постигне бидејќи високата влажност во просторијата доведува...

Му завршувала ноќната смена во 3 часот наутро: Тоа што го снимил во авионот и денес го прогонуваа

Језив момент во авион кој бил приземјен на аеродромот во Мексико Сити снимил чувар, а кој сега стана хит на социјалните мрежи. Франциско Хернандез ја завршувал својата смена кога околу 3 часот наутро...

Follow us

21,986FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Instagram

Most Popular

Лукот како лек: Лековити својства на лукот што треба да ги знаете!

Лукот се користи како лек во народната медицина многу години. Во оваа статија ви ги донесуваме лековитите својства на лукот што треба да ги...

Кога го имаш Бог во срцето, не е важно другите што зборуваат. – Поучна приказна!

Уште кога бил дете, на еден човек, неговата баба секогаш му говорела:- „Момче мое, ете кога ќе пораснеш голем и кога ќе ти биде...

Момче прашало во аптека: Може ли да ми дадете лекови за баба ми ако го измијам подот?

Аптекарката се налутила многу и сакала да го избрка јадното дете нарекувајќи го просјак без да ја знае неговата приказна. Една млада жена што се...
error: Содржината е заклучена!