Category: Интересно

Жирито го прекина нејзиниот настап бидејќи мислеа дека не пее – Кога музиката престана, тие останаа без текст!

Аида Николајчук се пријави за украинската верзија на шоуто „Х фактор“. Таа излезе на сцената и и беа поставени стандардни прашања, а потоа беше време да го покаже своето пеење. Музиката започна, а...

Кој е најбогатиот шеик на светот и зошто жените бегаат од него: Зошто раката на правдата не стигнува до Мухамед

Принцезата Латифа, ќерка на Мухамед бин Рашид ел Мактум, владетелот на Дубаи и потпретседател на Обединетите Арапски Емирати, во тајно снимено видео го обвини нејзиниот татко дека ја држи во заробеништво од...

Ѓоковиќ со последниот виртуозен потег – на маса вади дипломатски пасош

Светската ситуација со Новак Ѓоковиќ станува уште покомплицирана затоа што, според австралискиот Хералд Сан, Србинот има посебен дипломатски пасош што може да го извади на маса во овој критичен период од неговата...

Направете ги овие 5 работи со клима уред ако сакате НИСКИ сметки

Во зима, една од работите за кои постојано размислуваме се сметките за електрична енергија. Во овој период од годината, тие скокаат драстично и тоа неизбежно ќе влијае на нашиот буџет. Сепак, има неколку...

Влегол во подрумот и се шокирал од несаканиот „гостин“ (ФОТО)

Австралиец останал во шок кога во подрумот забележал три метри долг завиткан питон. Робин Форд се зачудил кога го видел огромниот дијамантски питон завиткан на ѕидот од подрумот во неговата куќа во Сиднеј. Иако...

Се појави Ким Џонг-ун на настан, неговиот влошен изглед ги исплаши сонародниците (ВИДЕО)

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун се појави на јавен настан по повод 10-годишнината од смртта на неговиот татко и поранешен лидер на севернокорејскиот режим Ким Џонг Ил. За време на настанот во главниот...

Решение за скршени екрани, оваа супстанца го поправа телефонот за 20 минути, ефтино и брзо решение

Научниците најдоа решение за испукани екрани, оваа супстанца го поправа телефонот за 20 минути.Експертите од Корејскиот институт за наука и технологија при универзитетот Јонсеи успеаја да развијат полимер што може да се...

Во Македонија од вторник kризна состојба за струјата, соседна Бугарија ги замрзна цените на струја, парното и водата

Кризна состојба од вторник, но без рестрикции. Министерот Бектеши утре ќе го достави барањето во Влада. Но вели граѓаните да бидат мирни, нема да се гаси струја. Кризна состојба се прогласува за да...

Follow us

21,986FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Instagram

Most Popular

Четири килограми за еден месец: Секое утро во јогуртот додадете една лажица од овој зачин

Денес кога се среќаваме со многу диети на интернет, ретко кога сме сигурни дека истата навистина делува. Прво што треба да знаете за една диета...

Медицината во чудо – монах открил природен лек за сите болести, проверен и со научна основа

Ние сите сме здрави, имунитетот ни е одличен. На пример, зимава што помина имаше многу вируси, декември, јануари… цела седмица бев во опкружување со...

ОВА Е ЗНАК ДЕКА КРАДЦИТЕ ГО „ПИКИРАЛЕ“ ВАШИОТ СТАН! Имаат нов трик, препознајте го и заштитете се

Веќе знаете дека алармите и безбедносните брави на вратите се најдобри за сигурноста на вашиот дом, но обрнете внимание на трикот што провалниците го...
error: Содржината е заклучена!