Category: Здравје

Исекла лимон и го ставила во собата, тоа и го спасило животот, еве како

Во време на алергии, овој трик може да спаси живот. Сите знаеме дека лимонот е одличен извор на хранливи состојки и витамини. Ова овошје делува неверојатно освежувачки и му помага на нашето тело...

Ова се први симптоми на анален рак, еден од најагресивните: Еве која група на луѓе најчесто ги напаѓа

Ги погодува возрасните личности над 60 години, а раното откривање е од витална важност за успешно лечење. Аналниот рак е еден од најагресивните видови на рак, посебно доколку не се открие во рана...

Претерала со тренингот па заболела од смртоносна болест: “Кој би рекол дека ова е можно…”

После интензивен тренинг 23 годишна девојка почувствувала интензивна болка, за подоцна да дознае дека боледува од синдром предизвикан од оштетување на мембраната на мускулните клетки. Киана Алварез, 23 годишна девојка завнисничка од фитнес,...

Оваа промена во телото укажува дека холестеролот е над границите во нормалата

На телото му е потребна мала количина на холестерол во крвта за да го користи за создавање на хормони како естроген и тестостерон, а делува и како помош за метаболизмот и неговото...

Научниците објавија колку е всушност стар коронавирусот, луѓето не знаат дека овој вирус постои повеќе од…

Молекуларни биолози од Кина, САД и Европа ги споредиле геномите на неколку десетина вируси најсродни на SARS-CoV-2. Тие откриле дека неговите претходни облици се одвоиле од заедничкото еволутивно стебло на вирусот кај лилјаците...

Која рака боли пред инфаркт? Познавањето на овие симптоми може да ви го спаси животот

Срцевиот удар може да биде најавен преку болки во градниот кош, но токму болката во рака е еден од најраните симптоми. Срцевиот удар се јавува како последица од блокиран доток на крв...

Јапонски метод за лекување на целото тело за 5 минути: После 7 дена ќе имате големо подобрување на здравјето

Јапонскиот метод на лекување се заснова на уверението дека секој прст на раката е “поврзан” со функцијата на два внатрешни органи. За да се ослободите од проблемите на физичкото и емотивното здравје,...

Follow us

21,986FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Instagram

Most Popular

Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...

Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...
error: Содржината е заклучена!