Category: Здравје

Кинески професор: 6 начини за лекување на вртоглавица

Кинескиот професор Ли Гуилин нуди сет од 6 вежби кои помагаат при вртоглавица Без разлика која е причината за вртоглавицата, секој што чувствува вртоглавица може да ги користи вежбите. Тие им помагаат и...

Ако вие или некој околу вас има срцев удар – имате точно 10 секунди да се обидете да го спасите – Погледнете како

Добри стари совети како да си помогнете ако имате срцев удар: Повеќето луѓе немаат помош кога имаат срцев удар, а личноста чие срце чука лошо и почнува да се чувствува лошо има само...

Со текот на годините, мастите почнаа да се таложат околу стомакот и колковите, па, една колешка ми кажа за нејзиниот природен еликсир

Еликсир кој ќе ви помогне да се изборите со вишокот килограми Диететски еликсир Со возраста, жените се повеќе се соочуваат со проблемот на дополнителни сантиметри во пределот на стомакот и половината. Породувањето, хормоналните пореметувања,...

Пијте со цимет и лимон секоја вечер согорувате 500 грама од вишокот килограми. Се будите полесни наутро

Во борбата против вишокот сантиметри на бутовите, стомакот и половината, сите начини се добри! Наспроти скептицизмот за согорувањето на маснотиите, пијалоците добија многу позитивни критики од жени кои правилно ги користеле и...

1 лажица во шампон и косата станува погуста, расте побрзо и престанува да се крши

Многу девојки се прашуваат како да додадат волумен и здрав сјај на косата без прибегнување кон скапи специјализирани услуги. Впрочем, во повеќето случаи, тие користат производи за нега кои се многу скапи....

Домашна смеса го чисти дебелото црево и го прави како ново – Лесно се подготвува

Овој метод е особено ефикасен за чистење на телото од наслаги на сол и е многу корисен за зглобовите, коските, па дури и за мускулите. За да ја подготвите „смесата“ за чистење, треба...

Пет причини зошто треба да се јаде млад кромид, особено зелениот дел

Зошто е добро да го јадете младиот кромид секој ден? Го заштитува срцето – е полн со антиоксиданти кои ги штитат клетките во телото од оштетувања предизвикани од дејството на слободните радикали. Дополнително,...

Рецепт за домашен мелем – Маст за синузитис, гнојни формации, апсцеси

Маст за синузитис и гнојни рани Оваа маст лечи многу болести: фиброиди, маститис, гангрена, чиреви (вклучувајќи трофични), изгореници, чиреви, апсцеси, воспалени зглобови, хроничен синузитис, гноен отитис, болки во грлото, егзема, цисти на јајниците. Истурете...

Follow us

21,986FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Instagram

Most Popular

Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...

Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...
error: Содржината е заклучена!