Category: Здравје

Домашен лек кој секој многумина го користеле, ѓаволски боли и ја јаде кожата, не го правете ова

Видеото кое неодамна се појави на TikTok, на кое се гледа како млад човек се тркала од болка откако истурил кислородна вода на раната, за кратко време собра 30 милиони прегледи. Веднаш штом...

Руски доктор: Само 1 храна ви ги решава сите проблеми

Познатиот лекар од Санкт Петербург Игор Књазкин напишал рецепт во кој кромидот игра клучна улога во лекувањето на тироидната жлезда. По негова препорака, навечер, пред спиење, исечете го кромидот на половина за да...

Пијалoк од три состојки прави чуда за телото

Велигден е пред нас, а за повеќето тоа значи јадење повеќе масна и „тешка“ храна, па можеби ќе треба да размислиме како да го исчистиме организмот после многу јадење и пиење. Еден од...

Ова апче, кое секој го има дома, може да ни го продолжи животот за 12 години доколку се сетиме да го користиме

Во серија експерименти, популарниот аналгетик ибупрофен го продолжи животот на мувите и црвите за 15 проценти. Во човечки години, тоа би значело да се живее 12 години подолго. Но, она што е можеби...

Ставете лимон во чорапот и видете што ќе се случи наутро

Ако навечер пред спиење ставите лимон во чорапот, наутро ќе се изненадите од резултатот. Луѓето кои не се грижат доволно за кожата на стапалата често се жалат на испукани пети. Во овој...

Ако со денови немате одено во тоалетна, само изедете го ова и ќе трчате во тоалет

Сите барем еднаш сме ги доживеале непријатните симптоми на запек, како што се надуеност и болки во стомакот. Неправилните движења на дебелото црево може значително да го нарушат квалитетот на животот. Запекот е...

3 лажици го одзатнува носот и го враќаат сетилото за мирис преку ноќ

Назалната конгестија е многу голем проблем бидејќи го оневозможува дишењето, го попречува сетилото за мирис и предизвикува главоболки. Постојаната непријатност нè лишува од можноста за мирен сон и способноста да уживаме во...

Луси за малку ќе го убиеше својот 11-дневен син со смртоносен бакнеж што секоја мајка му го дава на своето дете!

Секој нов родител и секој што ќе види новороденче, инстинктивно сака да се допира, гушка и бакнува. Да, но испадна фатално. Доказ за тоа е шокантната приказна за 11-дневниот Оливер Милер, кој...

Follow us

21,986FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Instagram

Most Popular

Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...

Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...
error: Содржината е заклучена!