Category: Здравје

Ги уништува клетките од рак: Ова замрзнато овошје е помоќно од хемотерапија

Смрзнат лимон е помоќен од хемотерапија во борба против рак, според најновите истражувања на Универзиртетот Стенфорд, кој очајно е криен од страна на Фармацевските компании. Студијата покажала дека силните нутријати во кората на...

Оваа билка е чудо: Ја користите само како зачин, а не сте свесни за здравствените придобивки

Рузмаринот е лековита медитеранска билка која дава неодолива арома на јадењата, особено на месото. Се употребува како зачин, а има и многу здравствени придобивки од него. Рузмаринот помага за превенција на рак на дојка,...

ФОТО: Излегла на пијачка со пријателите, на ногата и истуриле коктел, а два дена подоцна нозете и биле како крофни

Излегов на пијачка со моите пријатели, а два дена подоцна имав мистериозен оток со кој се борев три месеци. Изгорениците од застрашувачкиот изглед на ногата ја исплашија Меган Кленси (44) од Австралија,...

Овој народен лек моментално ја лекува главоболката и мигрената: Делува побрзо од било која таблета

Луѓето кои патат од мигрена знаат дека тоа е ужасна болка од која, фактички, не можете да се избавите. Меѓутоа, клучниот збор тука е “фактички”. Мигрената може да ви го расипе денот,...

КОЈ ГО ПИЕ ОВОЈ 1 ВИТАМИН, КОМАРЦИТЕ БЕГААТ ОД НЕГО: Д-р Несторовиќ откри СТАР РЕЦЕПТ, кој многумина сакаа да го СЛУШАТ!

Скоро и да не постои човек кој не почувствувал на своја кожа колку е досадно и иритирачко чешањето предизвикано од у бод од комарец. Доволен е само еден ваков мал инсект за...

(ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во чајот. Лимонот содржи голем број на хранливи материи кои...

Откриено на кои луѓе делта сојот не им може ништо

Д-р Милош Бабиќ, молекуларен биолог и невробиолог, во својот напис за публикацијата „Наука во Србија“, детално објаснува што значи појавата на делта сојот. Тој потенцира дека овој сој се смета за поопасен бидејќи...

Д-р Несторовиќ ова го конзумира 20 години: Со зелка и коприва излечете чир на желудник и хеликобактер

Доктор Бранимир Несторовиќ сподели еден рецепт кој на многумина може да им помогне. Имено, како што напомена, овој рецепт го користи веќе 20 години и тврди дека дава одлични резултати. Станува збор за...

Follow us

21,986FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Instagram

Most Popular

Сама славеше роденден во ресторан, доживеа големо изненадување пред да ги издува свеќите (ВИДЕО)

И кога ќе помислите дека сте сами во светот, брзо ќе сфатите дека секогаш има некој да ви пружи рака Видео од роденденска забава од...

Билка која ја нарекуваат вистинско чудо, а никој не ја забележува

Тушт е горчлива и солена билка која често се користи во медитеранската и индиската кујна. Половина шолја тушт содржи повеќе од 1.000 IUs витамин...

Искрено писмо до љубовницата на сопругот која ми го растури бракот

Една изневерена жена одлучила да напише искрено писмо до жената која го растурила нејзиниот брак. Прво: Ти благодарам! Неколку месеци сакам да напишам писмо до љубовницата...
error: Содржината е заклучена!