Category: Живот

Детски учител донирал бубрег на 5-годишно детенце за да може да води нормален живот

Кајли Кулиџ е родена предвреме, тежеше само половина килограм и била висока помалку од 30 сантиметри. Следните 158 дена ги поминал во инкубатор и на крајот преживеала. Сепак, поради прераното раѓање и...

Љупче од Штип низ солзи: Немам за млеко, синчето го хранам со вода и шеќер

Љупче Смилев е 23-годишен самохран татко, отсекогаш сакал семејство , не пораснал во семејство со мајка и татко и спиел по улици и домови за деца без родители. Мајка му го оставила...

Нејзината ќерка ја победи болеста, а потоа наеднаш го изгуби животот – причината е овој основен услов во болницата?!

Мили Мејн беше десетгодишно девојче од Велика Британија успеа да се избори со тешката болест, но набргу потоа го изгуби животот во болница во Глазгов. Имено, таа откако успеа да се излечи од...

Син за пример: Не ги оставил родителите во старечки дома, а ги спасил со итро решение!

Проблемот со беспомошни стари луѓе, оставени од своите деца, е тема за која се почесто се зборува. Се повеќе растат случаевите на смрт кај возрасни луѓе кои се оставени сами на себе...

Тоа од што се плашеше сите луѓе е на врата: Kој нема да се вакцинира не може да работи

Израелскиот министер за здравство Јули Еделштајн потврди дека земјата планира да им забрани да работат на оние не примиле вакцина против коронавирусот, додавајќи дека секој кој ќе фалсификува потврда за вакцинација ќе...

Ме остави со деца по 10 години брак: Долго го обвинував, а потоа сфатив дека го ..

Кога се разведовме, по 10 години брак, ми беше лесно. Јас го обвинував за сè. Со текот на времето, работите добија нова боја. "Се запознавме кога имав 25 години, се омаживме две години...

ЕКСПЕРТИТЕ ВЕЛААТ: ​​Мажи, не го одложувајте потомството – колку сте постари, толку се поголеми шансите вашето дете да има големи проблеми!

Жените кои не ја исполнуваат улогата на мајка на време, честопати се под притисок на семејството и околината бидејќи нивниот биолошки часовник отчукува, но медиумите исто така ги потсетуваат на тоа, повикувајќи...

Лекција која никогаш нема да ја заборавите: Поблагословен е оној што дава, отколку тој што зема

Некој млад студент тргнал на прошетка со својот професор. Додека шетале и разговарале, на спротивната страна од патот здогледале еден пар стари чевли, што по сè изгледа припаѓале на некој сиромашен селанец,...

Follow us

21,915FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Instagram

Most Popular

Потресна исповед на мајка: Мојата ќерка е грда и јас сум очајна поради тоа!

На една друштвена мрежа се појави потресна исповед на една мајка предизвика големо внимание и лавина на коментари. Таа призна дека нејзината ќерка е едноставно...

Генијален трик после кој никогаш повеќе нема да морате да миете садови

Мили студенти и сите останати млади мрзливи луѓе на овој свет кои мразите да миете садови- имаме трик за вас после кој вашиот живот...

Оваа молитва ја користев трипати и 3 пати предизвика да се случат чуда од кои животот ми тргна кон подобро

Читањето на оваа молитва ќе предизвика чуда во вашиот живот! Оние кои ја читаат оваа молитва велат дека им се случувале најразлични убави нешта....
error: Содржината е заклучена!