Admin

Advertisment

„4 тиквички, 4 јајца и кашкавал- Рендам, мешам и печам- Толку е вкусно, а и диетално“

Наш денешен кулинарски предлог е брз потпечен деликатес со кашкавал, кој се подготвува за 5 минути, се пече околу еден час, а се јаде на масата за секунди! Вкусниот специјалитет се топи...

Малку шунка, малку кашкавал и кисело млеко- Се прават лесно и брзо, а се јадат до последна трошка, додека сè уште се топли

Доколку ви здосадиле традиционалните кифлички и баници, а ги обожавате јадењата кои вклучуваат тесто, за таа цел, за денес ви откриваме нешто поразлично! Станува збор за лепчиња со шунка и кашкавал, кои се...

Кифлички со чоколаден крем: Изчезнуваат за пет минути од масата

Кифлички со чоколаден крем – омилените на секое дете. Дека сакаат најмногу кифлички кои се полни со течен чоколаден крем. Никој нема да остане рамнодушен на овој рецепт. Лесни се за правење...

Овие се работите кои децата ги наследуваат исклучиво од татковците

Познато е дека децата се микс на двајцата родители, но и дека ако едниот родител е доминантен, тогаш детето ќе повлече доста особини баш од тој родител. Научниците досега во многу наврати...

Домашен рецепт, ќе ви одземе 5 минути, а ќе се ослободите од болките во зглобовите

Ако имате болки во зглобовите, првиот чекор во лекувањето е да се консултирате со доктор за да се заклучи дали болката е предизвикана од примарен медицински проблем, како што е остеоартритисот. Без разлика...

Admin

Advertisment
error: Содржината е заклучена!