Admin

Advertisment

ФОТО: Свекрвата го натерала синот да се разведе од Софија бидејќи немале дете, а потоа се случил ГОЛЕМ ПРЕСВРТ

Мексиканската блогерка и инфлуенсерка Софија Еспиноза (34) од Морелија, искуси сè што можеше од животот во последните неколку месеци. Таа имаше сè што можеше да посака со нејзиниот сопруг Карлос (37), но сепак...

Флашираната вода може да биде опасна, немојте да ја пиете оваа, вели познатата руска нутриционистка!

Сите знаеме колку е важен внесот на вода за здравјето, а експертите досега многу пати разговарале за тоа дали е поздраво да пиете вода од чешма или флаширана вода. Самата вода во шишиња...

Мислел дека ќе му биде кум на пријателот, но кога ја видел невестата доживеал огромен шок (ВИДЕО)

Кога Пол Скорпони дошол на свадбата на неговиот пријател, каде требало да биде кум, не помислувал дека го очекува најголемото изненадување во животот. Подоцна се покажало дека тоа не е свадба на неговиот...

Ги уништува клетките од рак: Ова замрзнато овошје е помоќно од хемотерапија

Смрзнат лимон е помоќен од хемотерапија во борба против рак, според најновите истражувања на Универзиртетот Стенфорд, кој очајно е криен од страна на Фармацевските компании. Студијата покажала дека силните нутријати во кората на...

ВИДЕО: Детенце излезе од училишен автобус и се затрча да ја помине улицата без да погледне

Возач на камион од Норвешка на Јутјуб објави видео од неверојатна реакција на својот колега кого наишол од спротивниот правец и се соочил со ученик кој излетал пред камионот откако со пријателите...

Маж ја остави сопругата преку писмо, а кога го прочитал нејзиниот одговор сигурно се онесвестил

„Драга жено, Го пишувам ова писмо за да те известам дека те оставам засекогаш. Јас бев добар сопруг седум години, но не добив ништо за возврат. Последните две недели беа особено ужасни. Капката...

Анита се вратила од „другиот свет“ и ви открива: 12 совети за живот без каење!

Им удоволував на другите, ги ставав на прво место, пред сè и пред себе и се плашев да бидам автентична. Се обидував да бидам некој кој што не сум, исцрпувајќи се работејќи...

Оваа билка е чудо: Ја користите само како зачин, а не сте свесни за здравствените придобивки

Рузмаринот е лековита медитеранска билка која дава неодолива арома на јадењата, особено на месото. Се употребува како зачин, а има и многу здравствени придобивки од него. Рузмаринот помага за превенција на рак на дојка,...

Admin

Advertisment
error: Содржината е заклучена!