Admin

Advertisment

Сите ја користиме, ретко кој забележал: На банкнотата од сто денари нешто е чудно кај реката Вардар

Она што побуди внимание кај архитектот Иван Стојковски од скопско Маџир Маало е гравурата во негатив на Скопје од 17 век, што се наоѓа на задната страна на стоденарката. На банкнотата од сто...

Исповед на Скопјанка: Како да им кажам на соседите дека се многу гласни во кревет?

Во Порта Влае се доселивме пред 15-тина години и многу сме задоволни од населбата. Децата ги пораснавме во ова релативно безбедно место. Во близина има и градинки и основно училиште, безбедно шеталиште со...

Стружанец стана стратешки партнер на моќниот Илон Маск од Тесла

Сопственик на компанија за софтвер од Струга кој има бизнис и во Германија стана стратешки партнер на еден од најбогатите луѓе на светот Илон Маск кој освен познатата компанија Тесла води уште...

Конечно добри вести – на нашите граѓани ќе им биде олеснето ПАТУВАЊЕТО во Европа, но ова нема да важи за сите

Нашите граѓани од 1 јуни ќе можат да патуваат во Европската унија, но само со потврда дека се вaк цинирани. Европската комисија реши да ги прифати сертификатите за вaк цинација за било која...

(ФОТО) Новороденче ги шоkира лекарите со неговиот изглед – не виделе вакво нешто досега

Сите мислиме кога одиме во болница дека лекарите веќе виделе буквално сè и свашта за секој случај. Сепак, излегува дека дури и тие можат да бидат, благо речено, зачудени и шокирани во...

(ВИДЕО) Никола со парите од роденденот си купил теле, а во рацете наместо телефон држи молзалка за крави

Дванаесетгодишниот земјоделец од Инџија се вика Никола Вучковиќ, голем познавач на земјодлеството, а сточарството му е омилено. Никола оди во шесто одделение, живее во населбата Јарковци. Мал е, но со големо знаење. Веќе...

Како да му кажам на петгодишното синче дека мама нема да се врати од болница- исповед на сопругот на почиnатата трудница

Освен што не му дозволија да ја види или да и донесе работи кои и беа потребни тие и го зедоа телефонот на неговата сопруга Мелиха, па не можеа ни да се...

Не им дозволува на бабата и дедото да си го прегрнат внучето: Постапката на оваа мајка наиде на многу критики!

Низа од реакции предизвика видеото на Британи Бакстер кое го постави на Тикток а во истото изјави дека никогаш не ја присилува својата едногодишна ќерка да ги прегрнува бабите и дедовците, додавајќи...

Admin

Advertisment
error: Содржината е заклучена!