Admin

Advertisment

Веќе се создава иднината во која ќе живееме наредната година: Овој документ сите во иднина ќе мора да го имаат

Ковид пасошот станува реалност? Станува збор за концепт кој од самите почетоци на пандемијата се споменува како решение за нормализацијата на патувањата. Пандемијата го промени нашето секојдневие, а камоли нашите патувања. Дали некогаш...

Внимавајте, доколку го правите ова за претстојните новогодишни празници, следат казни од 200 до 500 евра

Употребата на петарди и други пиротехнички средства е казниво дело и глобата за овој прекршок ќе ги чини граѓаните за време на претсојните новогодишни празници од 200 до 500 евра во денарска...

Стар грчки лек кој може да ги излечи најтешките болести, а сите го имаме дома

Добро запомнете го овој рецепт. Лековитите својства на оваа моќна мешавина се познати уште од дамнешни времиња, уште кога старите Грци знаеле за сите нејзини благодети. Станува збор за мешавина на маслиново масло...

Ако телото ги содржи овие витамини успешно се спротиставува на коронавирусот

Здравствените работници ширум светот, а меѓу нив и многу руски лекари, дошле до заклучок дека телото може успешно да му се спротистави на коронавирусот ако ги содржи овие витамини. Затоа, за да го...

ГОСПОД ГЛЕДА И СЛУША: Човек го навредил Св. Василиј Острошки, па го стигнала правдина

За време на австро-унгарското владеење со Босна и Херцеговина во 1895 година голем број православни верници се собрале во Билеќ, пед канцеларијата на котарскиот претстојник Адамовиќ. Тоа било единственото место каде што можеле...

Касиерката ја понижи женичката која немаше да плати 200 денари, па млада девојка и одржа лекција среде маркет во Скопје

Само што дојдов од маркет…Пред мене, постара жена, купи основни прехрамбени намирници. По лицето и се гледаше дека е исцрпена. Ја подава картицата да плати, а касиерката и вели дека е одбиена. На...

Тажна приказна за нашите иселеници: „По потекло сум од едно мало ПЕЧАЛБАРСКО СЕЛО што се наоѓа во Источна Македонија“

Исповест што кружи на социјалните мрежи, а која решивме да ја споделиме со вас … По потекло сум од едно печалбарско место што се наоѓа во Источна Македонија. Во нашето село нема куќа...

Спијам со свекорот – Обајцата знаеме дека не треба, но не можеме да престанеме… сопругот за малку ќе не фатеше

Деидре Сандерс, која им дава совети на читателите на порталот „The Sun“, била контактирана од жена со интимна исповед, а ние ви ја пренесуваме во целост: Имам необичен однос со свекорот. Обајцата знаеме...

Admin

Advertisment
error: Содржината е заклучена!