Admin

Advertisment

97% од луѓето не го знаат точниот одговор: „Доколку ќерката на Тереза е мајка на мојата ќерка, што сум ѝ јас на Тереза?“

На социјалните мрежи повторно почна да се шири загатка која што ги избезуми луѓето. „News.com.eu“ пишува дека 97 отсто од луѓето кои што се обиделе да ја решат, првиот пат не успеале да...

Нанесете го ова на темето и косата побрзо ќе ви расте – нема да се покаете

Изгледа е вистина дека сокот од кромид може да се користи за спречување на опаѓањето на косата. Многу шампони и тоници за коса, содржат сок од кромид, затоа што некои истражувања потврдиле...

Копчињата на шпоретот ќе заблескаат од чистота- Потребни ви се само 2 минути и готово!

Секоја домаќинка е запознаена со проблемот на здодевните масни наслаги на копчињата од шопретот, кои притоа, поради нивната локација, се потешко пристапни за чистење. По секое готвење, масните наслаги се...

Во ВЦ школка ставила едно чешне лук и го оставила да преноќи – утрото само пуштила вода, а резултатот ја воодушевил

Тоалетот и ВЦ школката се легло за бактерии и зарази и мора редовно да се одржуваат и дезинфицираат, за да го сочуваме здравјето. Некои практични домаќинки имаат многу неверојатни решенија со лукот. Имено,...

Ова 14-годишно момче има најголема уста на светот – погледнете како изгледа тоа

Ова момче има само 14 години, а веќе може да се пофали со титулата Гинисов рекорд. Исак Џонсон го срушил рекордот и го поставил новиот светски рекорд за најмногу отворена уста. Исак отсекогаш...

Ја остави жената и започна врска со млада девојка: После година дена зажали

Не знаеме колку случаеви постојат што мажите по одреден период ги оставаат своите сопруги и започнуваат живот со некоја млада девојка. Тоа можеме да го забележиме речиси секој ден, а...

Маж пронајде 95.000 долари кои неговата жена со години ги криеше. Нејзината причина добро ќе ве насмее

Стар брачен пар живеел заедно 50 години и никогаш не постоело никаков сомнеж дека едниот крие нешто од другиот. Но, работите биле малку поинакви. Имено, сопругата од својот маж барала никогаш да...

Лажен јасновидец ја убедил да имаат односи за да се тргне магијата додека сопругот ја чекал пред врата

Јасновидците во Србија користат секакви методи за да им „помогнат“ на загрозените луѓе кои им се обраќаат, а пред сè да ги наполнат своите паричници.  Некои од нив имаат невообичаени и...

Admin

Advertisment
error: Содржината е заклучена!