Admin

Advertisment

ОСЛАБЕЛА НЕВЕРОЈАТНИ 55 КИЛОГРАМИ: Цел живот се борела со дебелината, а потоа променила една навика и килограмите се стопиле!

Тежела скоро 140 килограми кога сфатила дека не може повеќе да живее така и радикално го сменила животот! Сузан Рајан е мајка од Сан Франциско која го споделува нејзиниот пат до идеална фигура...

Мачка и го зема животот на малата Александра, додека мајка и вршела домашна работа

Мачка уби бебе, додека спиело во својата количка, додека мајката на детето вршела домашна работа. Мајката на бебето отишла да ја провери ќерката Александра, која ја оставила во дворот позади куќата во...

Ова се најпознатите девојки од Балканот апсени за простит*ција, помеѓу нив и една македонка

Иако старлетите се прославуваат благодарение на реалните шоуа, од кои дефинитивно одлично заработуваат, сепак нивниот живот на висока нога бара и дополнителни извори на приходи, а најлесно до тоа се стигнува преку...

Доколку го ставите ова во вашите чевли миризбата ќе исчезне засекогаш

Нормално е дека по долготрајно носење внатрешноста на патиките ќе поприми непријатен мирис. Тоа се случува ако сте активни или долго време поминувате во патики и нозете ви се потат. Ова е...

Оваа “обична” куќа која се наоѓа на 6 километри од Скопје ја крие најголемата македонска тајна: Во неа биле…

Доколку си од Македонија, сигурно порано денот ви започнувал и завршувал со македонска народна приказна. Токму оваа куќа е местото каде што се снимија повеќе од 150 епизоди на Македонски народни приказни, и...

Го исече дното на пластично шише и го стави во WC шолјата, а потоа се случи вистинско чудо (ФОТО)

Вашата вц шолја е затната? Потои едноставен трик кој ќе ви заштеди ддоста време и време. Постојат многу рбаоти со кои секојдневно се мачиме, а кои би можеле да ги решивме на многу...

Најлошите мажи се родени во овие три хороскопски знаци, првиот е кошмар за жените

Постојат хороскопски знаци чиј карактер е таков да апсолутно не се трудат околу другите лица. Фокусирани се само на себе и самите себе си се доволни. Доколку вашиот партнер не допринесува во...

Места во домот каде што треба да имате икона

Во ходникот – закачете ја иконата наспроти влезната врата бидејќи ги благословува тие што влегуваат и тие што излегуваат од домот. На источниот ѕид – свештеникот ќе ви каже дека иконата треба да...

Admin

Advertisment
error: Содржината е заклучена!