Admin

Advertisment

Бил во кома 12 години – Погледнете што и рекол на мајка си кога се разбудил!

Приказната за животот на Мартин Писториус го обиколи целиот свет.Тој бил весело, среќно и здраво момче, но се се сменило еден ден кога се вратил дома од училиште. Почувствувал неопислива болка која станувала...

Секој родител треба ова да го прочита: Ова момче се избањало и починало по еден час

И нашите неважни постапки можат да донесат смртоносен исход. На пример, многумина загреани влегуваат под туш, но треба најпрво да се навикнат на водата. Многу од нас имаат клима уред и прават голема...

Што значи ако ја сонувате Света Петка – се јавува само поради две причини

За многумина Света Петка е заштитничка, а се верува дека посебно ги штити и им помага на жените, децата и старите луѓе. Верниците и’ се обраќаат со молитва, особено жените, за да им...

Се породила, а кога го виделе бебето се запрепастиле: „Девојко, жал ми е за тебе“

На видеото прегледано 30 милиони пати, една жена по име Шан сподели фотографија од нејзиниот син само неколку моменти откако го роди со помош на двајца лекари. "Го родив мојот втор син со...

Татко емотивно: Мојот 5 годишен син ми бараше пари, коа дознав зошто, ми се скрши срцето

Доаѓа таткото од работа дома, уморен, нервозен и го наоѓа неговиот пет – годишен син како го чека пред вратата. ”Тато, може ли нешто да те прашам?” ”Да, кажи што е работата?”...

Нашинец од Швајцарија ја разнежни Македонија – анонимно подарил куќа на самохрана мајка со 4 деца

Хуманитарната организација „Класје на добрината“ огранокот во Кичево, во јавноста стана позната по бројните хуманитрани акции за помошо на повеќе лица. Пред извесен период делеше хуманитарна помош пред Рамазан за...

Не им завидувајте на роднините во Австралија кои имаат скапи куќи, тоа се најчесто најобични бараки

Македонија масовно се иселуваат од матичната држава во потрага по подобар живот, па така, во Италија на пример, но и во Америка и Австралија има цели населби во кои живеат претежно Македонци....

97% од луѓето не го знаат точниот одговор: „Доколку ќерката на Тереза е мајка на мојата ќерка, што сум ѝ јас на Тереза?“

На социјалните мрежи повторно почна да се шири загатка која што ги избезуми луѓето. „News.com.eu“ пишува дека 97 отсто од луѓето кои што се обиделе да ја решат, првиот пат не успеале да...

Admin

Advertisment
error: Содржината е заклучена!