Admin

Advertisment

Мојата историја со оженет маж траеше 15 години, но заврши со изненадувачки крај

Кога згодниот возрасен маж се појави во канцеларијата, веднаш го забележав. Тогаш имав само 22 години и од неодамна работев како практикант. На прв поглед ме импресионираше тоа што носи скап костум...

“Останете гладни наутро!“ – Правила на животот на 80-годишен хирург кои ќе ви помогнат да ја зачувате фигурата

„Дајте му го на ѓаволот појадок, ручајте на ручек, јадете нормално навечер и потоа вежбајте!“ – овој необичен совет од познат професор по кардиохирургија ќе ве натера да размислите, но самиот Лео...

Четири килограми за еден месец: Секое утро во јогуртот додадете една лажица од овој зачин

Денес кога се среќаваме со многу диети на интернет, ретко кога сме сигурни дека истата навистина делува. Прво што треба да знаете за една диета е дека таа не подразбира изгладнување на вашиот...

Медицината во чудо – монах открил природен лек за сите болести, проверен и со научна основа

Ние сите сме здрави, имунитетот ни е одличен. На пример, зимава што помина имаше многу вируси, декември, јануари… цела седмица бев во опкружување со луѓе кои беа многу болни и мислев дека...

ОВА Е ЗНАК ДЕКА КРАДЦИТЕ ГО „ПИКИРАЛЕ“ ВАШИОТ СТАН! Имаат нов трик, препознајте го и заштитете се

Веќе знаете дека алармите и безбедносните брави на вратите се најдобри за сигурноста на вашиот дом, но обрнете внимание на трикот што провалниците го користат неодамна, а кој лесно ќе открие дали...

И вие наросувате сол на прагот: Ако не го правите тоа, поскоро започнете, а еве и зошто

Можеби изгледа чудно, но од памтивек, солта се користеше како средство за чистење. Сол - одлична супстанција за дезинфекција и чистење на разни предмети и нема токсичен ефект. Покрај тоа, солта е...

Познатиот доктор отkри: За жената да биде здрава и слаба секое утро треба да го пие ова

Д-р Емир Солаковиќ советува што според него е најдобар појадок за жени, а кој за мажи. -Јас се будам околу пет и пол, доволно ми се 6 часа за да се наспијам. Луѓето...

На прв поглед се обични момчиња но кога ќе зајде сонцето се преправаат во нешто што докторите неможе да објаснат

Абдул Рашид (9) и Шоаиб Ахмед (13), двајца пакистански браќа, страдаат од мистериозна и многу ретка болест. Во текот на денот, тие се многу активни момчиња, но штом зајде сонцето тие...

Admin

Advertisment
error: Содржината е заклучена!