Admin

Advertisment

Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што вечеравме. Вака ја почнува својата исповед м-р Миле...

Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но автомобилот изгорел. Автомобилот утрото околу 4 часот излетал...

Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето на нерв од пршлените на 'рбетот или таканареченото...

10 симптоми кои предупредуваат за високо ниво на шеќер во крвта

Во денешно време, многу е важно да знаете за нивото на шеќер во крвта, бидејќи тоа се манифестира со одредени симптоми кои ви помагаат да разберете дали страдате од дијабет. Симптоми кои ве...

Овој рецепт ми го спаси животот пред 17 години: Имав тумор на црниот дроб и дебелото црево

Овој рецепт ќе ви помогне во борбата против ракот. Овој лек ми го спаси животот и благодарение на него сè уште сум жив и среќен за моите внуци. Пред 17 години страдав од...

Билката која го брка стресот и привлекува ПАРИ. Мора да ја имате во вашиот дом!

Колку и да звучи чудно, босилекот е билката, благодарение на која човекот успева да го надмине стресот и напнатоста и да привлече благосостојба токму кон себе. Освен се друго, босилекот има и...

Постара жена по смртта оставила сеф за внуците! Она што беше внатре ги шокирало! Погледнете ја содржината!

Оваа приказна кружи на интернет. Кога починала постарата жена, нејзините внуци решиле да продадат дел од нејзините работи - да расчистат место. Отишле во гаражата и тоа што наишле им го променило животот...

Ставете кесичка ЧАЈ ВО ТОАЛЕТ: И само гледајте ШТО СЕ СЛУЧУВА!

Ќесичките со чај можат да помогнат да се отстранат тврдоглавите дамки и бигорот од тоалетот. Звучи неверојатно, но вреди да се проба. Ова е едноставен, евтин и еколошки начин за чистење на...

Admin

Advertisment
error: Содржината е заклучена!