Мојата историја со оженет маж траеше 15 години, но заврши со изненадувачки крај

- Advertisement -

Кога згодниот возрасен маж се појави во канцеларијата, веднаш го забележав. Тогаш имав само 22 години и од неодамна работев како практикант. На прв поглед ме импресионираше тоа што носи скап костум и брендирани чевли. Странецот не им обрнувал внимание на жените во канцеларијата, што го направило уште помистериозна. Тоа што имав сериозна врска не ме спречи да сонувам како би било доколку одам на состанок со овој шармантен маж. За кратко време моите фантазии станаа фикс идеја и полудеа од страст, ја посетив парфимеријата за да ја побарам колонската вода што ја користеше.

Шест месеци подоцна, ми беше понудена работа со полно работно време во компанијата. На мое изненадување, излезе дека згодниот старец е газдата. Дознав и дека е оженет. Сепак, јас сè уште го посакував. Како шеф, Хари беше строг и педантен. Отпрвин помисли дека сум неодговорна и разгалена, но неговиот став омекна кога покажав грижа за болен колега.

Не помина долго пред Хари да ме охрабри да преземам повеќе одговорности во работниот процес. Го критикуваше мојот стил на облекување и ме советуваше да носам подолги здолништа и свежи бои. За време на паузата за ручек ме однесе со себе на шопинг и лично ми ги избра вистинските фустани и чевли. Бевме како Ричард Гир и Џулија Робертс во Убава жена. Наскоро Хари ме покани на заеднички ручек сè почесто и ме испраќаше дома.

- Advertisement -

Иако имавме голема разлика во години, и двајцата бевме на иста фреквенција. Една вечер мојот шеф призна дека му се допаѓам и директно ме праша дали сакам да му бидам љубовница. Ниту една секунда не се двоумев и одмавнав со главата. Се кс от со него беше мојот сон, а мојата љубопитност за тоа како е да се биде инт имен со постар и поискусен маж ме натера уште повеќе да го посакувам. За разлика од моето момче,Хари беше грижлив и внимателен во креветот, а јас не се чувствував како парче месо во неговите раце.

Откако станавме љубовници, понекогаш водевме љубов во неговата канцеларија ако не беше таму ниту еден од нашите колеги. Двапати неделно после работа посетувавме евтини хотели. Хари беше многу искусен и точно знаеше што да прави со моето тело. За да му пружам целосно задоволство, ме научи на секакви техники. Одморот што го поминавме заедно беше најромантичниот во мојот живот; Хари расфрлаше ливчиња од роза низ хотелската соба и во кадата. Меѓутоа, набрзо, моите родители се посомневаа дека кај мене и мојот шеф има повеќе од мојата работа. Мојот пријател, исто така, не одобруваше да поминува толку многу време со Хари, но тој не можеше ништо да направи во врска со тоа, бидејќи често беше надвор од земјата зафатен со семејниот бизнис.

Го запознав семејството на мојот љубовник кога еднаш го покани тимот на вечера во својот дом. Додека нашите колеги беа во дневната соба, а неговата сопруга горе со децата, ние си се препуштивме на кујната. И двајцата бевме авантуристи и сакавме опасност. Не се чувствував виновен за тоа што го правам. Да постоеше љубов меѓу него и неговата сопруга, јас немаше да бидам присутен во нивните животи.

Никогаш не ми падна на памет да побарам од него да ја остави сопругата. Хари еднаш ми вети дека ќе се омажи за мене кога неговите деца ќе пораснат и ќе тргнат по својот животен пат. Мавтав, шегувајќи се дека тогаш ќе имам 50 години.

Четири години подоцна, го напуштив домот на моите родители и сама се преселив во стан. Хари поминуваше се повеќе викенди во мојот стан, кажувајќи му на своето семејство дека отишол на риболов на село. Бевме како секој нормален пар – заедно правевме вечера, се гушкавме и гледавме телевизија. Поминаа 10 години. Хари еднаш ми рече: „Душо, зарем не мислиш дека е време да се собереме под еден покрив?“ Кимнав со главата, среќена што го имам сето тоа за себе.

Верував дека тој конечно ја остави сопругата. Откако се пресели кај мене, почнав да забележувам некоја промена кај него – стана посмирен и помалку под стрес од животот. Во исто време, морав да научам да прифаќам некои негови навики, кои почнаа да ме нервираат. На пример, Хари никогаш не ја исчистил бањата зад себе и не го исплакнал бричот.Ме болеше што дури и откако живеевме заедно, одби да ме држи за рака кога бевме надвор.

Сè уште не ги познавав неговите пријатели, а тој не сакаше да ги запознае моите. Се прашував зошто оваа тајност: неговите деца ме познаваа, неговата сопруга – исто така. Еднаш собрав храброст да прашам: „Дали не е време да се разведеш од жена ти?“ Хари подзастана, а јас не го покренав прашањето повторно. Една вечер, додека го чистев неговото биро, најдов хартија за развод.

Зјапав во датумот за да се уверам дека гледам правилно, а потоа сфатив дека тие всушност се развеле непосредно пред тој да се пресели во мојот дом. Отсекогаш мислев дека ќе бидам бескрајно среќна кога мојот љубовник конечно ќе стане мој, но тогаш се почувствував толку изневерена што не можев ни да плачам. Штом Хари се врати од работа, мирно го замолив за објаснување, а тој не можеше да ми даде задоволителен одговор. Во тој момент мојата љубов кон него испари за секунди. Му реков категоричнодека сè меѓу нас е готово и мора веднаш да ја напушти мојата куќа. Хари не се обиде да ме убеди да се предомислам, ги спакува куферите и си замина. Оттогаш не сме се виделе…

Сакам повторно да се заљубам, но овој пат сакам маж кој ќе ме запознае со своето семејство, ќе ме држи за рака и ќе ме запознае со своите пријатели. Иако не жалам што се заљубив во Хари, би ги предупредил младите девојки да не се занимаваат со оженети мажи бидејќи тоа е осамена активност. Никогаш не знаеш кога таа ќе ти се јави и секогаш ќе бидеш жената во сенка.

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...

Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...

10 симптоми кои предупредуваат за високо ниво на шеќер во крвта

Во денешно време, многу е важно да знаете за нивото на шеќер во крвта, бидејќи тоа се манифестира со одредени симптоми кои ви помагаат...
error: Содржината е заклучена!