ОВА Е ЗНАК ДЕКА КРАДЦИТЕ ГО „ПИКИРАЛЕ“ ВАШИОТ СТАН! Имаат нов трик, препознајте го и заштитете се

- Advertisement -

Веќе знаете дека алармите и безбедносните брави на вратите се најдобри за сигурноста на вашиот дом, но обрнете внимание на трикот што провалниците го користат неодамна, а кој лесно ќе открие дали сте цел на крадец.

Браварите објаснуваат дека криминалците, поради сложената епидемиолошка состојба, станале многу повнимателни и незабележителни отколку порано. Нов трик за влегување во домови – селотејп! Трикот со селотејп станува се попопуларен метод на провалници и крадци, пренесува „Феникс-магазин“.

Провалниците, всушност, лепат парче селотејп на бравата за да дознаат колку често закупецот е дома. Младата популација е поверојатно да го забележи ова, но постарите сограѓани, како и оние кои не се толку внимателни, не забележуваат такво нешто.

- Advertisement -

Кога провалниците ќе видат дека селотејпот повеќе не е допрен на клучалката, тие почнуваат да проценуваат колку долго некој не бил дома и со тоа добиваат „распоред“ на излегување на станарите од куќата. По неколку недели, тие имаат доволно информации за да знаат кога некој е дома, а потоа почнуваат да провалуваат.

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Ако некој се сеќава што е ОВА нека напише во коментар! Младите генерации веројатно не знаат за што служи

-Тоа беше неопходна направа без која, на пример, животот во војска не можеше да се замисли. „Нож„ за конзерви, отворач за конзерви. Тоа беше неопходна...

На овој сајт можете да ја лоцирате било која куќа и улица, било каде во светот!

На интернет постои сајт на кој, за само неколку секунди, можете да ја пронајдете било која куќа во било која улица на нашата планета. Едноставно,...

Како да ги исперете патиките во машина без да ги оштетите: Ова е трик кој секогаш ми успева

Ова е еден од најлесните и најдобрите начини на кој можете да ги исперете вашите патики и да им ја вратите претходната блескавост. Вашите...
error: Содржината е заклучена!