Исклучете го ова и повеќе никогаш нема да ви пристигнуваат високи сметки за струја

- Advertisement -

Овој апарат троши струја како фрижидер, а сите го имаме во домот.

Кога ќе размислите за работите кои во вашиот дом трошат многу струја, веројатно на ум не ви паѓа скромниот рутер за интернетот. Но, доколку го оставите вклучен цел ден, ќе потроши струја како и фрижидер.

Затоа, би требало да обратите внимание на енергетската ефикасност на рутерот пред да го купите, и да се уверите дека има најмала можна потрошувачка на енергија кога е вклучен или во стендбај мод.

- Advertisement -

Германската сојузна агенција за заштита на околината тврди дека посебно е важно доколку рутерот не може да се исклучи бидејќи со него се користи и телефонската линија.

Доколку тоа е случај, совет е да се набави рутер кој има опција барем да го изгаси безжичниот интернет кога не е во употреба.

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Ако некој се сеќава што е ОВА нека напише во коментар! Младите генерации веројатно не знаат за што служи

-Тоа беше неопходна направа без која, на пример, животот во војска не можеше да се замисли. „Нож„ за конзерви, отворач за конзерви. Тоа беше неопходна...

На овој сајт можете да ја лоцирате било која куќа и улица, било каде во светот!

На интернет постои сајт на кој, за само неколку секунди, можете да ја пронајдете било која куќа во било која улица на нашата планета. Едноставно,...

Како да ги исперете патиките во машина без да ги оштетите: Ова е трик кој секогаш ми успева

Ова е еден од најлесните и најдобрите начини на кој можете да ги исперете вашите патики и да им ја вратите претходната блескавост. Вашите...
error: Содржината е заклучена!