Запалете ја оваа билка и ќе се случи нешто неверојатно – сите ја имате дома

- Advertisement -

Станува збор за навистина моќна билка, која баш секој ја има во својата кујна. Штета е да се користи само како зачин, бидејќи може да се користи во разни животни ситуации.

Ловоровиот лист е чудотворна билка и експертите велат дека е моќна билка која го забавува стареењето, го поправа расположението, го чисти телото, ги решава проблемите со респираторниот систем итн.

Кога ќе го запалите, ќе ви помогне да го отстраните уморот и тегобите, а мирисот ќе ве разбуди. Мирисот на ловоровиот лист делува смирувачки на телото и психата.

- Advertisement -

Сѐ што треба да направите е да запалите неколку листови во просторот во ко седите и да вдишувате од чадот.

Но, тоа не правете го пред спиење, бидејќи мирисот на запален ловоров лист ќе ве разбуди.

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...

Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...

10 симптоми кои предупредуваат за високо ниво на шеќер во крвта

Во денешно време, многу е важно да знаете за нивото на шеќер во крвта, бидејќи тоа се манифестира со одредени симптоми кои ви помагаат...
error: Содржината е заклучена!