Лук и вода, супермоќен лек што ќе ви го смени организмот за една седмица

- Advertisement -

Лабораториски студии покажаа дека суровиот лук ги уништува бактериите, ги намалува липидите во крвта и потенцијално го намалува крвниот притисок.

Некои студии покажале и дека лукот може да го стимулира имунолошкиот систем да го забави растот на туморот.

Пробајте во текот на една седмица да пиете секое утро лук и вода. Пиењето вода од лук е најдобро да се пие:

- Advertisement -

Пред патување за посилен имунитет; Кога телото треба да се исчисти од токсини; При првите знаци на настинка

Потребно е: 8 чешниња лук; 1 литар вода

Приготвување
Лукот исчистете го и преполовете ги секое од чешнињата. Измијте го лукот по млаз вода, а потоа ставете го во тегла. Налејте го со литар вода и затворете ја теглата. Оставете го еден час во фрижидер пред употреба.

Измешајте ¼ чаша вода лукова вода со 1 чаша обична вода; 1 ден: Пијте од оваа доза во текот на денот на секој час и половина. 2 ден: Пијте од луковата вода на секои два часа или најмалку три пати дневно.

Следните денови пијте од луковата вода неколку пати во денот. Четвртиот ден направете нова доза која ќе ја користите во следните три дена.

Секој пат чувајте ја луковата вода во фрижидер.

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...

Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...

10 симптоми кои предупредуваат за високо ниво на шеќер во крвта

Во денешно време, многу е важно да знаете за нивото на шеќер во крвта, бидејќи тоа се манифестира со одредени симптоми кои ви помагаат...
error: Содржината е заклучена!