Мајка и ќерка ЗБЕСНАЛЕ ВО АВИОН ЗА СЕДИШТА, ги малтретирале сите, копилотот ја решил ситуацијата (ВИДЕО)

- Advertisement -

Мајка и ќерка од летот на Сауствест ерлајнс од Сакраменто биле исфрлени од авионот бидејќи кренале хистерија и им се заканувале на екипажот и другите патници.

Двете жени биле бесни бидејќи наводно не ги добиле посакуваните места, иако биле единствени што доцнеле.

Затоа, требало да бидат благодарни што ги добија последните билети во авионот, но почнале да ги стануваат луѓето од своите места и да ги принудуваат да се преместат.

- Advertisement -

Стјуардесите се обиделе да ги смират, но на крајот, копилотот морал да интервенира во приказната и ги предупреди да се смират и да седнат на седиштата што им се дадени.

Мајката и ќерката не сакале да се откажат. Покрај тоа, арогантната ќерка им кажала на сите дека ќе почне да вреска и да паничи во авионот додека не им се исполни желбата.

Тие биле исфрлениMaj од авионот, а потоа однесени во полициската станица на аеродромот во Сакраменто.

„Сите патници аплаудираa кога беа исфрлени“, рече Тиктокерка, која ја снимала сцената.

Линк кон ВИДЕОТО.

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...

Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...
error: Содржината е заклучена!