КАКО ДА ГИ СМИРИТЕ ВОСПАЛЕНИТЕ СИНУСИ? ЛЕКОТ Е „ПЕТ ПАРИ“!

- Advertisement -

Инхалација на чај од босилек за синуси
Голем број луѓе честопати имаат проблеми со кивање, синуси и затнат нос, без разлика дали станува збор за алергиска реакција или воспаление.

Чајот од босилек може да го користите и за инхалација. Ставете две лажици сушен босилек во литар врела вода и оставете го да отстои покриен 5 минути. Потоа, започнете да вдишувате со ставање на лицето во позиција над садот за чај, покријте ја главата со крпа и длабоко вдишете.

Возрасните можат да инхалираат неколку минути, а децата само 2-3 минути. Доволно е да се повтори постапката 2 пати во текот на денот.

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...

Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...

10 симптоми кои предупредуваат за високо ниво на шеќер во крвта

Во денешно време, многу е важно да знаете за нивото на шеќер во крвта, бидејќи тоа се манифестира со одредени симптоми кои ви помагаат...
error: Содржината е заклучена!