95 отсто од Македонците го имаат ова дома: Баксуз што привлекува неред, хаос и кавги!

- Advertisement -

Ќе ве држи во минатото и ќе ве спречува да продолжите напред

Според фенг-шуи традицијата, најважно е во својот дом да се чувствувате добро и да владее позитивна енергија во него, но постојат некои грешки што го попречуваат енергетскиот тек и привлекуваат негативни вибрации. Една од нив навистина треба да ја одбегнете.

Во фенг-шуи се верува дека чувањето стар календар во домот или држењето ознаки на календарот на погрешен ден или месец, може неповолно да влијае врз енергијата во целиот дом. Немојте да чувате стари календари во домот, без разлика дали се видно место или не.

- Advertisement -

Кога има стар календар во домот, тоа укажува на неред и хаос. Минатото е стагнирачка чи-енергија: стариот календар ќе ве држи во минатото и ќе ве спречува да појдете напред. Исто така, не би требало да чувате стари календари само затоа што ви се допаѓаат. Ако тоа е поради сликите, може да ги исечете сликите и да направите колаж, а стариот календар да го фрлите.

Календарите нè потсетуваат на важни датуми, па затоа се исклучително важни според фенг-шуи. Експертите откриваат во кој дел од домот треба да го поставите календарот за да привлече добра енергија.

Календарот не треба да го чувате кај влезните врати, во бањата, спалната соба, трпезаријата или надвор од источниот сектор. Поволен простор за календарот според фенг-шуи се северниот сектор на домот, работната соба или канцеларијата.

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Четири килограми за еден месец: Секое утро во јогуртот додадете една лажица од овој зачин

Денес кога се среќаваме со многу диети на интернет, ретко кога сме сигурни дека истата навистина делува. Прво што треба да знаете за една диета...

Медицината во чудо – монах открил природен лек за сите болести, проверен и со научна основа

Ние сите сме здрави, имунитетот ни е одличен. На пример, зимава што помина имаше многу вируси, декември, јануари… цела седмица бев во опкружување со...

ОВА Е ЗНАК ДЕКА КРАДЦИТЕ ГО „ПИКИРАЛЕ“ ВАШИОТ СТАН! Имаат нов трик, препознајте го и заштитете се

Веќе знаете дека алармите и безбедносните брави на вратите се најдобри за сигурноста на вашиот дом, но обрнете внимание на трикот што провалниците го...
error: Содржината е заклучена!