ВИДЕО: Неверојатен момент кога голема лавица по прв пат после долго време се сретнува со човекот кој ја пораснал како малечка

- Advertisement -

Ова видео покажува неверојатен момент кога голема лавица по прв пат после долго време се сретнува со човекот кој ја пораснал како малечка.

Кјара која доби име по една од улогите од филмот Кралот на лавовите, скокнала во прегратка на својот поранешен сопственик со кој не се виделе веќе подолго време.

Адолфо и го спасил животот кога била бебе, но подоцна била преместена во Центар за заштита на животните. Во центарот живејат околу 300 големи мечки, исто така и јагуари, лепарди и слично…

- Advertisement -

Погледнете како изгледала нивната средба:

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Мојата историја со оженет маж траеше 15 години, но заврши со изненадувачки крај

Кога згодниот возрасен маж се појави во канцеларијата, веднаш го забележав. Тогаш имав само 22 години и од неодамна работев како практикант. На прв...

“Останете гладни наутро!“ – Правила на животот на 80-годишен хирург кои ќе ви помогнат да ја зачувате фигурата

„Дајте му го на ѓаволот појадок, ручајте на ручек, јадете нормално навечер и потоа вежбајте!“ – овој необичен совет од познат професор по кардиохирургија...

Четири килограми за еден месец: Секое утро во јогуртот додадете една лажица од овој зачин

Денес кога се среќаваме со многу диети на интернет, ретко кога сме сигурни дека истата навистина делува. Прво што треба да знаете за една диета...
error: Содржината е заклучена!