Како да го исчистите стариот душек од флеки и од непријатен мирис?

- Advertisement -

Доколку на душекот имате флеки, ова е вистинското решение за вас.

И најважно од се` ова средство можете да го направите од состојки кои сигурно ги имате дома:

1) 250 мл 3% хидроген (се продава во аптеките) 2) 3 супени лажици сода бикарбона 3) капка течен сапун или средство за миење садови

- Advertisement -

Смесата потребно е да ја направите непосредно пред самиот процес на чистење: на тој начин е максимално ефикасна.

Измешајте хидроген и сода бикарбона. Кога содата ќе се раствори, додајте капка-две течен сапун, или средство за миење садови. Измешајте. Ставете ја течноста во празен распрскувач.

Испрскајте со средството на флеките.

Оставете ја пената да делува. Почекајте да се исуши. Потоа само исчеткајте со сува четка или користете правосмукалка за да ги соберете остатоците од содата.

Со ова средство можете да го исчистите и освежите целиот душек.

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Четири килограми за еден месец: Секое утро во јогуртот додадете една лажица од овој зачин

Денес кога се среќаваме со многу диети на интернет, ретко кога сме сигурни дека истата навистина делува. Прво што треба да знаете за една диета...

Медицината во чудо – монах открил природен лек за сите болести, проверен и со научна основа

Ние сите сме здрави, имунитетот ни е одличен. На пример, зимава што помина имаше многу вируси, декември, јануари… цела седмица бев во опкружување со...

ОВА Е ЗНАК ДЕКА КРАДЦИТЕ ГО „ПИКИРАЛЕ“ ВАШИОТ СТАН! Имаат нов трик, препознајте го и заштитете се

Веќе знаете дека алармите и безбедносните брави на вратите се најдобри за сигурноста на вашиот дом, но обрнете внимание на трикот што провалниците го...
error: Содржината е заклучена!