Како да го исчистите стариот душек од флеки и од непријатен мирис?

- Advertisement -

Доколку на душекот имате флеки, ова е вистинското решение за вас.

И најважно од се` ова средство можете да го направите од состојки кои сигурно ги имате дома:

1) 250 мл 3% хидроген (се продава во аптеките) 2) 3 супени лажици сода бикарбона 3) капка течен сапун или средство за миење садови

- Advertisement -

Смесата потребно е да ја направите непосредно пред самиот процес на чистење: на тој начин е максимално ефикасна.

Измешајте хидроген и сода бикарбона. Кога содата ќе се раствори, додајте капка-две течен сапун, или средство за миење садови. Измешајте. Ставете ја течноста во празен распрскувач.

Испрскајте со средството на флеките.

Оставете ја пената да делува. Почекајте да се исуши. Потоа само исчеткајте со сува четка или користете правосмукалка за да ги соберете остатоците од содата.

Со ова средство можете да го исчистите и освежите целиот душек.

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...

Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...

10 симптоми кои предупредуваат за високо ниво на шеќер во крвта

Во денешно време, многу е важно да знаете за нивото на шеќер во крвта, бидејќи тоа се манифестира со одредени симптоми кои ви помагаат...
error: Содржината е заклучена!