ИМА ПЕТ ДЕЦА, САМО 39 ГОДИНИ И НЕ САКА ВАКЦИНА: Toa што се случило со него и неговата порака ќе ве изненади

- Advertisement -

Човек кој не сакаше да прими вакцина против корона, почина по ненадејно влошување на неговата здравствена состојба. Неговата сопруга на телевизија во солзи.

Таткото на пет деца, Мајкл Фриди, не сакаше да прими вакцина против короната, туку „да почека уште малку“. Тој почина на 39 -годишна возраст, а последната порака што ја испрати до неговата сопруга го скрши срцето.

“Мајкл и јас сакавме да чекаме, не сакавме да ја добиеме вакцината веднаш. Се договоривме да почекаме една година за да излезе вакцината, не бевме сигурни, сакавме да видиме како луѓето реагираат на вакцината. Не мислевме дека една година ќе направи голема разлика “, рече Дуприз, која имаше пет деца со Мајкл.

- Advertisement -

Семејството го напушти Лас Вегас за викенд надвор од градот, бидејќи беше најавена голема жештина. Тие го поминаа денот во зоолошката градина и се вратија, а потоа Мајкл се пожали дека не се чувствува добро.

“Отпрвин имаше симптоми , осип, како тешка алергија на топлина. Мислевме дека е само изгорен бидејќи бевме надвор, но излегоа неговите плускавци. Се пожали на горење на кожата, дека се го боли”, вели таа.

“Го однесоа дома од брза помош, рекоа дека тестот е позитивен, дека пие многу течности, дека нема тешка клиничка слика. Но, се смени преку ноќ. Мајкл полуде, се ги боли, се тресеше , не можеше да јаде. Не можеше да спие. Не можеше ниту да застане на нозе, таков човек, ја загуби рамнотежата. Потоа одеднаш не можеше да дише . Беше хоспитализиран, рекоа дека има билатерални пневмонија. Потоа беше префрлен во друга болница, тој беше на „И се чинеше дека е подобро. Ми пишуваше пораки, ми рече дека ме сака, дека ми недостигаат јас и јас. И одеднаш, тој само почина “-изјави за Си -Ен -Ен, видно потресена.

Таа низ солзи рече дека самата сакала да чека, според договорот, но дека веднаш отишла и се вакцинирала кога Мајкл бил потврден дека има ковид.
“Го примив, заминав истиот ден кога беше хоспитализиран. Мислев дека ќе се грижам за него дома, дека ќе бидам со него цело време. Ако ја примил вакцината, тој сепак би бил тука, со мене и нашите деца. успееше. ако се бореше, ќе имаше шанса за живот “, рече таа.

Последната порака што и ја испрати беше – „Требаше да ја примим проклетата вакцина “.

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Четири килограми за еден месец: Секое утро во јогуртот додадете една лажица од овој зачин

Денес кога се среќаваме со многу диети на интернет, ретко кога сме сигурни дека истата навистина делува. Прво што треба да знаете за една диета...

Медицината во чудо – монах открил природен лек за сите болести, проверен и со научна основа

Ние сите сме здрави, имунитетот ни е одличен. На пример, зимава што помина имаше многу вируси, декември, јануари… цела седмица бев во опкружување со...

ОВА Е ЗНАК ДЕКА КРАДЦИТЕ ГО „ПИКИРАЛЕ“ ВАШИОТ СТАН! Имаат нов трик, препознајте го и заштитете се

Веќе знаете дека алармите и безбедносните брави на вратите се најдобри за сигурноста на вашиот дом, но обрнете внимание на трикот што провалниците го...
error: Содржината е заклучена!