Ја остави жената и започна врска со млада девојка: После година дена зажали

- Advertisement -

Не знаеме колку случаеви постојат што мажите по одреден период ги оставаат своите сопруги и започнуваат живот со некоја млада девојка.

Тоа можеме да го забележиме речиси секој ден, а основната причина е што неговата сопруга повеќе не се средува, се повеќе им посветува време на децата, уредување на домот и слично. На овие мажи очигледно добро им доаѓа тоа, па овие ситуации ги користат за да почнат да се гледаат со други жени и им се додворуваат.

Ќе се сложиме дека ова е една голема грешка,  бидејќи би било подобро кога би почнале малку да ги разбираат своите сопруги и би се обиделе да пронајдат решение, отколку да ги изневеруваат со други девојки. Токму ваква ситуација ги налути луѓето ширум светот.

- Advertisement -

Овој човек ја оставил сопругата, за многу помлада девојка. Отишле на суд за да се разведат, иако имале две деца.  Судот одредил три дена од неделата да престојуваат кај него, додека преостанатите денови кај нивната мајка.

Поминало година дена, кога овој маж повторно ја погледнал својата поранешна сопруга. Бил шокиран од нејзиниот изглед. Таа била преубава, средена, токму била таква средена девојка која него го освила пред многу години.  Откако се поздравиле, веднаш ја прашал зошто толку се променила и сега изледа како претходно.

Таа му открила како сега има доволно слободно време кое го искористува само за себе, со оглед на тоа дека децата се три дена кај него. Тоа навистина го погодило, бидејќи сфатил колку бил себичен и на време не забележал колку време жената трошела на семејството и домот.

На овие мажи очигледно добро им доаѓа тоа, па овие ситуации ги користат за да почнат да се гледаат со други жени и им се додворуваат. Ќе се сложиме

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...

Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...
error: Содржината е заклучена!