Сопругот ја тужел оти му ги читала СМС пораките, жената заврши во затвор

- Advertisement -

Жена од Обединетите Арапски Емирати добила казна од три месеци затвор, бидејќи пребарувала во телефонот на својот сопруг.

Кога за тоа ја дознал сопругот, поднел тужба до судот. Тој ја обвинил сопругата за нарушување на приватноста.

Судот ја прогласил жената за виновна.

- Advertisement -

Тој во изјавата напишал дека сопругата му ги превземала сите податоци од телефонот и ги префрлила на друг уред, додека тој спиел.

Тој рекол дека сите податоци таа ги покажала на своите браќа и сестри.

Од друга страна, жената била со друга приказна дека тој сам и ја дал лозинката од телефонот, бидејќи го фатила како зборува со друга жена.

Обединетите Арапски Емирати имаат многу строги закони, особено кога е во прашање кибер криминалот.

Дел од луѓето ја бранат сопругата, а други мислат дека е виновна.

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Сама славеше роденден во ресторан, доживеа големо изненадување пред да ги издува свеќите (ВИДЕО)

И кога ќе помислите дека сте сами во светот, брзо ќе сфатите дека секогаш има некој да ви пружи рака Видео од роденденска забава од...

Билка која ја нарекуваат вистинско чудо, а никој не ја забележува

Тушт е горчлива и солена билка која често се користи во медитеранската и индиската кујна. Половина шолја тушт содржи повеќе од 1.000 IUs витамин...

Искрено писмо до љубовницата на сопругот која ми го растури бракот

Една изневерена жена одлучила да напише искрено писмо до жената која го растурила нејзиниот брак. Прво: Ти благодарам! Неколку месеци сакам да напишам писмо до љубовницата...
error: Содржината е заклучена!