(ВИДЕО) ВНИМAВАЈТЕ: Ако го видите ова на банкомат, не ја ставајте картичката внатре

- Advertisement -

Еден експерт за бeзбедност, чија професионална деформација е параноја, покажа дека претпазливоста навистина вреди.

Имено, во центарот на Виена пронашол многу убедлив скенер за картичка за банкомат кој на крадците им служи да крадат од многу луѓе, особено туристи.

Подолу можете да видите како и самиот го открива уредот, за да знаете и бидете пpeтпазливи во иднина…

- Advertisement -

Тој тврди дека ова го има се почесто во големите метрополи.

Затоа мора да бидеме внимателни за тоа што го работиме и сето тоа при подигање на пари.

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Билка која ја нарекуваат вистинско чудо, а никој не ја забележува

Тушт е горчлива и солена билка која често се користи во медитеранската и индиската кујна. Половина шолја тушт содржи повеќе од 1.000 IUs витамин...

Искрено писмо до љубовницата на сопругот која ми го растури бракот

Една изневерена жена одлучила да напише искрено писмо до жената која го растурила нејзиниот брак. Прво: Ти благодарам! Неколку месеци сакам да напишам писмо до љубовницата...

Еве колку дечиња би требало да имате, според вашиот хороскопски знак

Се е запишано во ѕвездите, дури и колку дечиња треба да имате. Имено, секој знак на хороскопот е посебен по своите карактеристики што влијаат...
error: Содржината е заклучена!