Наследил стара куќа – занемел од шок кога видел што има внатре

- Advertisement -

Наследил стара куќа – занемел од шок кога видел што има внатре

Французин наследил стара куќа од своите баба и дедо, но не ни насетувал каква пресвртница со тоа ќе му се случи во животот. Верувале или не, тој внатре нашол добро закопано злато.

Имаше 100 килограми злато, околу 5.000 златни парчиња, ба сокриени секаде низ куќата. Едвај видов дека се сокриени, вели Французинот Николас Филфорт.

- Advertisement -

Богатството го пронашол сосема случајно кога се обидел да го премести мебелот во куќата, за да ја уреди по своја мерка. Откако го нашол останал во шок.

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Билка која ја нарекуваат вистинско чудо, а никој не ја забележува

Тушт е горчлива и солена билка која често се користи во медитеранската и индиската кујна. Половина шолја тушт содржи повеќе од 1.000 IUs витамин...

Искрено писмо до љубовницата на сопругот која ми го растури бракот

Една изневерена жена одлучила да напише искрено писмо до жената која го растурила нејзиниот брак. Прво: Ти благодарам! Неколку месеци сакам да напишам писмо до љубовницата...

Еве колку дечиња би требало да имате, според вашиот хороскопски знак

Се е запишано во ѕвездите, дури и колку дечиња треба да имате. Имено, секој знак на хороскопот е посебен по своите карактеристики што влијаат...
error: Содржината е заклучена!