ФОТО: Оваа жена од Балканот го отвори куферот на аеродром и ги остави сите без зборови!

- Advertisement -

Што им недостасува најмногу на гастарбајтерите во странство? Секако има многу на списокот, покрај нивните најблиски. На некои им недостасуваат местата каде што излегувале, на некои пријателите, но има и такви на кои имнедостига и храна.

Приказните за криумчарење на домашни специјалитети преку граница не се невообичаени, но тие обично се одвиваат во багажниците на автобусите и автомобилите.

Но, на аеродром тоа изгледа баш вака:

- Advertisement -

– Во Германија има сè освен пиперки и кори за пити, вели еден од сопатниците кои присуствувале на местото каде оваа патничка го проверува својот багаж. И во него е само најпотребно – еден куп пиперки и кора.

– Можеби пиперките се полнети, па се исплати, на шега забележува еден корисник на Твитер, додека има и поостри кои велат дека „треба да и биде одземен пасошот заради ова“.

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...

Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...

10 симптоми кои предупредуваат за високо ниво на шеќер во крвта

Во денешно време, многу е важно да знаете за нивото на шеќер во крвта, бидејќи тоа се манифестира со одредени симптоми кои ви помагаат...
error: Содржината е заклучена!