Лекот го имате дома: Напијте се од ова и спасете се од главоболката за две минути

- Advertisement -

Силна главоболка може да ве однесе до креветот и да ги уништи сите ваши планови. Болката што ја карактеризира оваа главоболка често е многу силна и води до граница на нетолеранција. За да не се “надминувате” со таблети, користете го овој едноставен рецепт за да се ослободите од досадната главоболка. Најверојатно веќе ги имате сите потребни состојки дома, а главната е сол – хималајска.

Кога ќе одлучите да се борите со главоболката со сол, бидете сигурни дека солта што ја користите е чиста. Најдобро е да се користи хималајска или морска сол.

Хималајската сол се препорачува бидејќи содржи до 84 минерали, електролити и елементи кои имаат корисен ефект врз човечкото тело. Солта помага во намалување на главоболките, го зајакнува имунитетот, ги зголемува нивоата на енергија на телото, ги балансира нивоата на серотонин и електролити во телото, и многу повеќе.

- Advertisement -

Методот е јасен и нема да ве чини ништо. Во чаша лимон сок ставите две лажици сол, испијте го пијалокот и за кратко време ќе се ослободите од главоболка!

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Бил во кома 12 години – Погледнете што и рекол на мајка си кога се разбудил!

Приказната за животот на Мартин Писториус го обиколи целиот свет.Тој бил весело, среќно и здраво момче, но се се сменило еден ден кога се...

Секој родител треба ова да го прочита: Ова момче се избањало и починало по еден час

И нашите неважни постапки можат да донесат смртоносен исход. На пример, многумина загреани влегуваат под туш, но треба најпрво да се навикнат на водата. Многу...

Што значи ако ја сонувате Света Петка – се јавува само поради две причини

За многумина Света Петка е заштитничка, а се верува дека посебно ги штити и им помага на жените, децата и старите луѓе. Верниците и’ се...
error: Содржината е заклучена!