Генијален трик после кој никогаш повеќе нема да морате да миете садови

- Advertisement -

Мили студенти и сите останати млади мрзливи луѓе на овој свет кои мразите да миете садови- имаме трик за вас после кој вашиот живот никогаш повеќе нема да биде ист. Ве предупредуваме, не е баш добар за очи но ќе ве спаси од часови и часови миење садови.

Најмногу од се луѓето ги нервира кога ќе мораат да мијат садови. Едноставно физички е невозможно за толку кратко време да се направи толкав куп садови, кој потоа го миете само за повторно да го извалкате за еден час.

Покрај тоа што е грдо, воедно е и фрлање на време. Студентите тоа најдобро го знаат, и затоа токму тие ја смислиле следната работа.Се што ви е потребно е ролна алуминиумска фолија, од која можете да направите било каков сад кој ви е потребен!

- Advertisement -

Направете малку подлабок сад и можете да јадете супа и снегулки со млеко, или да направите плитка чинија за месо со компир! А штом ќе завршите со јадењето едноставно фрлете ја „чинијата“ во ѓубре. И како ништо никогаш да не се случило.

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Лукот како лек: Лековити својства на лукот што треба да ги знаете!

Лукот се користи како лек во народната медицина многу години. Во оваа статија ви ги донесуваме лековитите својства на лукот што треба да ги...

Кога го имаш Бог во срцето, не е важно другите што зборуваат. – Поучна приказна!

Уште кога бил дете, на еден човек, неговата баба секогаш му говорела:- „Момче мое, ете кога ќе пораснеш голем и кога ќе ти биде...

Момче прашало во аптека: Може ли да ми дадете лекови за баба ми ако го измијам подот?

Аптекарката се налутила многу и сакала да го избрка јадното дете нарекувајќи го просјак без да ја знае неговата приказна. Една млада жена што се...
error: Содржината е заклучена!