(ФОТО) Новороденче ги шоkира лекарите со неговиот изглед – не виделе вакво нешто досега

- Advertisement -

Сите мислиме кога одиме во болница дека лекарите веќе виделе буквално сè и свашта за секој случај. Сепак, излегува дека дури и тие можат да бидат, благо речено, зачудени и шокирани во некои случаи.

Ќерката на 34-годишниот Јамини веќе има шест месеци. Младата мајка веќе е навикната дека нејзиното мало девојче секогаш го привлекува нејзиното внимание на улица.

Според мајката, дури и странците постојано им приоѓале да ја прашаат што се случува со изгледот на нејзината ќерка. Сепак, првите што биле шокирани од нејзиниот изглед биле лекарите кои ја породиле малата Нитија.

- Advertisement -

И тука не зборуваме за дефект или ефект. Само што малата Нитија има страшно многу густа, убава и црна коса.

„Кога ја ставив ќерка ми на моите гради, ја погледнав и останав без зборови“, се присетува Јамини. „Лекарите и акушерките исто така беа шокирани: тие никогаш не виделе толку многу коса на главата на новороденче.

Јамини и нејзиниот сопруг се од Индија. Но, нивната коса не е сосема како нејзината ќерка. Во раното детство, ниту тој ниту таа не може да се пофалат со толку густа и убава коса.

На крајот на краиштата, негата на косата не е лесна задача. Кожата на бебињата е многу тенка и нежна, а фоликулите на косата се многу кревки и лесно може да се оштетат. Затоа Јамини мораше многу внимателно да ја мие косата на своето дете.

На шест месеци, косата на Нитија стигнува до нејзините рамена. Нејзината мајка мораше да ја ишиша косата за да не и падне на нејзините очи.

„Ми требаат 30-40 минути на ден за да ја средам косата на ќерка ми“, ги поткрена рамениците Јамини.

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Потресна исповед на мајка: Мојата ќерка е грда и јас сум очајна поради тоа!

На една друштвена мрежа се појави потресна исповед на една мајка предизвика големо внимание и лавина на коментари. Таа призна дека нејзината ќерка е едноставно...

Генијален трик после кој никогаш повеќе нема да морате да миете садови

Мили студенти и сите останати млади мрзливи луѓе на овој свет кои мразите да миете садови- имаме трик за вас после кој вашиот живот...

Оваа молитва ја користев трипати и 3 пати предизвика да се случат чуда од кои животот ми тргна кон подобро

Читањето на оваа молитва ќе предизвика чуда во вашиот живот! Оние кои ја читаат оваа молитва велат дека им се случувале најразлични убави нешта....
error: Содржината е заклучена!