Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

- Advertisement -

Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС.

65-годишниот возач не е повреден, но автомобилот изгорел. Автомобилот утрото околу 4 часот излетал меѓу маалата Марево и Срндачка во селото Градево, општина Симитли.

Сообраќајната несреќа се случила на лева кривина. Автомобилот излетал надесно, излетал од патот и удрил во дрво. Потоа се запалил. До доаѓањето на противпожарната бригада, пожарот целосно ги уништил моторниот простор и патничкиот простор. Од пожарот не е зафатен само задниот дел на пежото.

- Advertisement -

Возачот со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во итната помош на болницата Благоевград, не се констатирани повреди и утрото во 6 часот бил пуштен на домашно лекување.

Возачот, кој најверојатно заспал зад воланот, се враќал од Грција.

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...

Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...
error: Содржината е заклучена!