Овој рецепт ми го спаси животот пред 17 години: Имав тумор на црниот дроб и дебелото црево

- Advertisement -

Овој рецепт ќе ви помогне во борбата против ракот.

Овој лек ми го спаси животот и благодарение на него сè уште сум жив и среќен за моите внуци. Пред 17 години страдав од тумор на црниот дроб, тумор на дебелото црево и матката.

Ми беше отстранета матката, но за време на операцијата имаше голем ризик за црниот дроб и дебелото црево. Меѓутоа, лекарот што ме оперираше ми даде рецепт и ми рече да го користам редовно, па слушав.

- Advertisement -

Го подготвував и редовно го консумирав, па следните тестови покажаа дека немам тумор. Така се спасив од болести и операции, па до ден денес го користам овој лек. Го споделувам рецептот со вас.

Потребни состојки: 15 главици лук; 15 лимони; 500 гр мелени ореви; 500 гр мелени лешници; 500 гр суви смокви; 500 гр суви сливи; 500 гр бело грозје; суво грозје 500 гр црвено грозје суво грозје; 500 гр органски; домашен пченица 1;

Подготовка:
Пченицата се мие со топла вода 9 пати, а во десеттата се остава да отстои преку ноќ. Следниот ден се цеди и се мати во блендер.

Смоквите и сливите ситно исечкајте ги. Исцедете сок од 10 лимони, сомелете 5 лимони заедно со кората. Сите состојки (лукот се лупи) се мешаат и се ставаат во поголем сад, па се мешаат со дрвена лажица.

Потоа ставете ракавица (од аптека) на раката и убаво измешајте ја смесата. Смесата е густа како тесто и трае околу еден месец. Да се ​​чува во стаклени тегли во фрижидер. Го подготвувам двапати годишно, рецептот им го дадов на многу луѓе и сите се задоволни од резултатите. Има навистина добри резултати, спасува од тумори.

Многу сум среќна, и мојот сопруг ја консумира оваа смеса, иако неговото здравје е добро. Едноставно штити од болести, вируси и може да го користат здрави луѓе.

Употреба: Три пати на ден, една или две лажици пред појадок, пред ручек и пред вечера. Дозата за едно лице е три месеци. Јадам по две лажици три пати на ден.

Важно: Написот е информативен и информациите дадени во него не можат да ја заменат консултацијата со лекар, како и да се користат за само-лекување! Секогаш консултирајте се со лекар доколку имате конкретни поплаки и строго следете го пропишаниот третман и неговите препораки!

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...

Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...
error: Содржината е заклучена!