Билката која го брка стресот и привлекува ПАРИ. Мора да ја имате во вашиот дом!

- Advertisement -

Колку и да звучи чудно, босилекот е билката, благодарение на која човекот успева да го надмине стресот и напнатоста и да привлече благосостојба токму кон себе.

Освен се друго, босилекот има и еден куп лековити својства, поради што не треба да го потценувате растението. Крајно време е да почнете да го одгледувате дома. Не само што секогаш при рака ќе имате свеж зачин за да направите вкусно песто, туку и завидно ќе ја подобрите вашата емоционална состојба.

Еве ги придобивките од оваа билка: Босилекот може да стане безбедно оружје во борбата против депресијата; Грижете се за здравјето на кардиоваскуларниот систем; Добро средство за детоксикација и во исто време се грижи за цревата;

- Advertisement -

Ја подобрува работата на дигестивниот систем; Помага за регулирање на стресот; Билката има антимикробни својства и на тој начин успева да не заштити од настинки; Содржи антиоксиданси.

Постојат верувања дека куќите во кои се одгледува босилек никогаш нема да останат без пари. Има уште едно верување. Луѓето кои консумираат мала количина од билката секое утро ќе привлечат благосостојба.

Почнете да ја одгледувате билката и самите ќе се уверите во нејзините многубројни придобивки!

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...

Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...
error: Содржината е заклучена!