Постара жена по смртта оставила сеф за внуците! Она што беше внатре ги шокирало! Погледнете ја содржината!

- Advertisement -

Оваа приказна кружи на интернет. Кога починала постарата жена, нејзините внуци решиле да продадат дел од нејзините работи – да расчистат место.

Отишле во гаражата и тоа што наишле им го променило животот засекогаш – таму нашле сеф.

Комбинацијата ја бараа насекаде, а таа цело време им беше во очи. Пронајдоа монети и оружје. Велат дека се изгледало како гангстерско скривалиште.

- Advertisement -

Уникатната работа е што монетите што ги откриле се сребрени – главно од долар, но посебна серија. Некои од монетите биле стари 120 години.

Колекцијата што ја пронајдоа е проценета на 15.000 долари. Пушките имале и колекционерска вредност, па дури биле и лиценцирани.

За жал, семејството не разбра зошто овие работи се во сефот и како стигнале таму, но дефинитивно веќе знаат дека постарите не треба да се потценуваат…

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...

Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...
error: Содржината е заклучена!