Ставете кесичка ЧАЈ ВО ТОАЛЕТ: И само гледајте ШТО СЕ СЛУЧУВА!

- Advertisement -

Ќесичките со чај можат да помогнат да се отстранат тврдоглавите дамки и бигорот од тоалетот. Звучи неверојатно, но вреди да се проба. Ова е едноставен, евтин и еколошки начин за чистење на тоалетна школка.

Чајот е еден од најпопуларните пијалоци. Вкусно е да се пие за вечера и десерт. Ја гаси жедта и се ужива во студените денови или читајќи книги. Но, тоа не е се. Излегува дека и пакетче чај ќе ви помогне да го одржувате домот уреден. Благодарение на искористената кеса од овој ароматичен пијалок, ќе ги отстраните дамките од тоалетната школка на еколошки , безбеден и практично бесплатен начин.

Доволно е да ставите неколку искористени кесички чај во тоалетната шолја за да ги отстраните остатоците. Активните соединенија присутни во него ќе ги отстранат загадувачите .

- Advertisement -

Трикот со чај може да ви помогне да го исчистите тоалетот , но треба да бидете внимателни кога го правите тоа. Пред сè, не треба да ги оставате кесите премногу долго . 15-30 минути е оптималното време. Во спротивно, темната боја може да ја промени бојата на тоалетната школка наместо да ја чисти. Се разбира, остатокот од чајот е релативно лесно да се отстрани, но нема смисла да се отвори повеќе работа.

Да бидеме умерени кога ставаме кесички чај во тоалетот . Премногу од нив или пречестото користење на овој трик може да го затнат тоалетот.

- Advertisement -

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТРЕНДИНГ

Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...

Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...
error: Содржината е заклучена!